Президент Франції Емманюель Макрон заявив про відправку військових кораблів в Ормузьку протоку для відновлення судноплавства, яке Іран перекрив після ударів США та Ізраїлю. Про це він сказав під час візиту до Кіпру, пишуть Le Figaro та Le Parisien.
За словами Макрона «місія супроводу має бути підготовлена разом з європейськими та неєвропейськими державами» для «ескортування контейнеровозів і танкерів з метою поступового відкриття Ормузької протоки».
Він додав, що для участі в "оборонній місії" Франція відправить вісім фрегатів, два амфібійні вертольотоносці та авіаносець.
«Така мобілізація нашого флоту є безпрецедентною. Звичайно, вона супроводжується мобілізацією наших повітряних і сухопутних сил у регіоні. Франція прагне сприяти деескалації, безпеці наших громадян, безпеці наших партнерів, а також вільному судноплавству та морській безпеці», — констатував президент Франції.
Президент США Дональд Трамп попередив, що невдовзі, в разі необхідності, Військово-морські сили Штатів можуть почати супроводжувати танкери через Ормузьку протоку, якою проходить понад 20% світового постачання нафти. Він доручив Корпорації фінансування розвитку США забезпечити страхування та фінансові гарантії для всієї морської торгівлі в регіоні Перської затоки. Наразі це найбільше актуально для нафтових танкерів.
