Франція упродовж місяця може розгорнути 20 тисяч військових для захисту себе та союзників — начальник Генштабу

Поділитися
Франція упродовж місяця може розгорнути 20 тисяч військових для захисту себе та союзників — начальник Генштабу © inukr.net
П'єр Шилль наголошує, що армія країни готова відбивати агресію будь-якого супротивника.

Франція має підготовлені сили, сумісні з арміями країн-членів НАТО, і у разі потреби здатна сформувати та передислокувати коаліційну дивізію — близько 20 тисяч солдатів — упродовж тридцяти днів.  Про це у колонці для французького видання Le Mond пише начальник штабу французького війська П’єр Шилль.

Він наголошує, що армія  здатна командувати коаліційним армійським корпусом чисельністю до 60 тисяч осіб, об'єднавши французьку дивізію і національні сили та засоби найвищого рівня з однією або кількома дивізіями союзників.

«Сьогоднішні конфлікти змушують нас переглянути поняття обсягу сили. Пройшли ті часи, коли триста солдатів могли змінити хід історії. Більше не існує "малих війн", оскільки доступ до новітніх технологій став більш широким: прикладом можуть слугувати підтримувані Іраном ополченці-хусити, які кидають виклик вільному пересуванню в Червоному морі за допомогою високотехнологічних протикорабельних ракет», — пише генерал.

За його словами, Франція має значні переваги, коли йдеться про баланс сил і нові форми ведення війни: завдяки своєму географічному положенню  жоден супротивник не загрожує її кордонам,  а ядерні сили стримування Франції захищають її життєво важливі інтереси.

«Проте Франція не застрахована від напруженості, що виникає в усьому світі. Вона має міжнародну відповідальність. Вона має інтереси і території в кожному географічному регіоні. Вона пов'язана оборонними угодами з державами, яким загрожує велика небезпека. Для захисту від агресії і відстоювання своїх інтересів французька армія готується до найскладніших завдань, заявляє про це і демонструє це — si vis pacem, para bellum (Якщо хочеш миру, готуйся до війни)», — наголосив командувач.

Відтак, за його словами, армія адаптується, щоб забезпечити безпеку французького народу і сприяти безпеці своїх союзників, переважно в Європі. Тож, наголошує П’єр Шилль, вона  стоїть напоготові і незалежно від того, як розвиватиметься міжнародна ситуація, французи можуть бути впевнені: їхні солдати будуть поруч.

18 березня президент РФ Владімір Путін заявив, що не виключає повномасштабного конфлікту між Росією та НАТО.

26 лютого  президент Франції Еммануель Макрон під час міжнародної конференції з допомоги Україні в Парижі заявив, що не можна виключати відправлення західних військ до України.

Трохи більше двох років тому президент Франції Макрон сидів у Кремлі на іншому кінці багатометрового столу навпроти путіна і п’ять годин терпляче слухав «історичну» маячню хазяїна цієї сюрреалістичної «вечірки». Наразі ж Макрон, який за влучним виразом французької Le Monde, мутував з «голуба в яструба», розпочав бурхливу міжнародну дискусію про можливість відправки західних військових в Україну.

То «Що сталося з Макроном і чого тепер чекати Україні?»  — читайте про це в статті екс-посла України у Франції Олега Шамшура.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі