Ефект Орбана: глава EESC вважає, що ЄС варто відійти від принципу одноголосності – щоб зберегти дієздатність

Поділитися
Ефект Орбана: глава EESC вважає, що ЄС варто відійти від принципу одноголосності – щоб зберегти дієздатність © EPA-EFE/ESTELA SILVA
Керівник Європейського соціально-економічного комітету Репке, питання варто вирішувати більшістю голосів

Глава Європейського соціально-економічного комітету (EESC) Олівер Репке висловив думку, що лідери ЄС при ухваленні рішень, мають поступово відходити від принципу консенсусу (одностайності) та використовувати принцип кваліфікованої більшості. Ці настрої посилив останній випадок, коли один прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував рішення 26 лідерів країн ЄС щодо фінансової допомоги Україні. 

«Якщо ми говоримо про зміни конвенцій в угодах ЄС, для мене є очевидним, що процес прийняття рішень в ЄС має бути оптимізований. Це означає, що наприкінці ми маємо рухатися навіть далі, до принципу кваліфікованої більшості замість принципу одноголосності. Я вважаю, до цього підштовхують також уроки минулих років. Лісабонська угода зараз вже має вік у 20 років. Тож прийшов час, щоб зважити на деякі необхідні зміни», – сказав Репке в інтерв’ю «Укрінформу». 

На його думку, зміни у правилах потрібні вже зараз, коли ЄС має у складі 27 країн, а розбіжності, зважаючи на майбутнє збільшення кількості членів Союзу, лише посиляться.   

«Ми не можемо собі дозволити, щоб кожного разу для того, щоб розблокувати рішення Європейської ради, один або два лідери були б вимушені покидати кімнату», – згадав Репке випадок, коли 14 грудня канцлер Німеччини Олаф Шольц попросив угорського прем’єра Орбана вийти з приміщення «на каву», коли інші 26 лідерів ухвалили рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄС.

Європейський економіко-соціальний комітет (EESC) – дорадчий орган ЄС, який складається із 350 членів – їх призначає Рада Європейського Союзу за поданням урядів країн-членів ЄС. Функція Комітету – забезпечити представництво інтересів різних економічних і соціальних груп.

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон 15 грудня заявив – у зв’язку з можливим вступом України до Євросоюзу, внутрішні правила ЄС потребують реформ. Раніше Німеччина запропонувала радикальну реформу ЄС у зв’язку з розширенням. Серед найголовніших ідей – відмова від правила одностайності при ухваленні рішень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі