Нідерланди та Данія виділили 400 мільйонів євро на виробництво бойових машин піхоти CV90 для України.
Фінансування надійде у шведський фонд, а виготовляти БМП для українських військових будуть в основному у Нідерландах, йдеться на сайті уряду.
«Інвестиції необхідні, тому що безпекова ситуація в Європі погіршилася через війну Росії проти України. Також збільшення виробництва і постачання військової техніки та боєприпасів у Нідерландах та Європі відбувається надто повільно, а Європа має стати менш залежною від зовнішніх поставок», − зазначили у повідомленні..
Окрім того, у найближчі п’ять років у Нідерландах планують наростити виробництво безпілотників, а місцеве Міноборони збирається переймати в українців бойовий досвід застосування БПЛА.
Характеристики БМП CV-90
Бойова машина піхоти CV-90 спроектована та вироблена у Швеції. У Збройні сили України вона надійшла влітку 2023 року. Екіпаж складається з трьох людей і до восьми членів десанту.
Безпеку людей всередині CV-90 забезпечує міцна посилена багатошарова броня зі сталевих катаних листів. Зверху – додаткові композитні матеріали, а як третій шар можна встановити навісні бронемодулі. Таке поєднання захищає екіпаж і десант не тільки від куль та осколків, а й від підриву на мінах, артилерійського вогню і навіть від атак дронів.
«В одному з боїв шведська БМП прикривала піхотні підрозділи від танкового обстрілу і в цей момент у неї влучив російський дрон-камікадзе «Ланцет». Та ані екіпаж, ані десант всередині не постраждали – пересіли на іншу машину і продовжили виконувати бойові задачі. Якби ж замість CV-90 була радянська БМП-1, або БМП-2 не вижив би ніхто, адже броня на цих машинах, фактично, відсутня», − розповідали в Міноборони України.
Шведська машина має ефективні протитанкові засоби та потужну автоматичну 40-мм гармата, яка може вести вогонь на відстані до 3 кілометрів, а максимальна дальність пострілу складає понад 12 кілометрів.
CV-90 використовує революційне шасі з технологіями «Формули-1», коли підвіска сама адаптується до покриття. Це забезпечує надзвичайно високу прохідність, а гумові вставки в гусеницях суттєво зменшують рівень шуму під час руху. Українські захисники кажуть, що за 200 метрів шведську БМП навіть не чутно. Її максимальна швидкість складає 70 км/год.
Нагадаємо, що в кінці травня Нідерланди оголосили про додаткову військову допомогу Україні на 175 мільйонів євро. Кошти виділять на протиповітряну оборону. Крім того, Нідерланди передадуть Україні додаткові бойові броньовані машини піхоти YPR-765, які оснащені станціями дистанційного керування озброєнням. Збройні сили України вже отримали понад дві сотні цих БМП.