Держави ЄС не розслідують належним чином заяви про порушення прав людей на кордоні

Поділитися
Смерті людей чи їхні побиття іноді навіть не вважають приводом для відкриття кримінального провадження.

Влада країн-членів ЄС робить недостатньо для розслідування достовірних повідомлень про порушення прав людини, включно зі смертями, на своїх кордонах, заявило Агентство ЄС з основних прав (FRA).

Як пише The Guardian, Агентство зазначає, що правозахисні агентства та неурядові організації повідомляють про «серйозні, регулярні та широко поширені порушення прав мігрантів і біженців під час контролю кордонів», але, незважаючи на «достовірні» повідомлення, багато з них не були розслідувані.

Водночас все більше справ надходить до Європейського суду з прав людини, що викликає питання щодо управління кордонами щонайменше у трьох країнах, йдеться у повідомленні.

«Національні органи влади Греції, Хорватії та Угорщини не провели ефективного розслідування випадків жорстокого поводження та загибелі людей під час контролю кордону. … Приклади включають недостатні зусилля для виявлення та заслуховування потерпілих і свідків, перешкоджання адвокатам у їхній роботі та відсутність доступу до ключових доказів (наприклад, відеозаписів зі спостереження за кордоном)», - зазначають у FRA.

Агентство навело п’ять прикладів, які підкреслюють хибний підхід до розслідування загибелі людей і звинувачень у насильстві в прикордонних державах Європи. Один із них – знайдена дитина без супроводу, яку волонтери знайшли непритомною з розбитим черепом і опухлою губою у Франції. Дитину затримала поліція після того, як вона ховалася у вантажівці, яка прямувала до Великобританії. У причетності до ситуації підозрювали поліцію, але згодом дитину не знайшли.

У 2020 році поліція Хорватії перехопила чотирьох афганців, які нелегально в'їхали в країну. За даними правозахисного агентства, їх протримали два дні, принижували та били. Винних досі не встановили.

У квітні 2020 року влада Мальти дала вказівку рибальському судну повернути човен, який зазнав лиха, до Лівії. За шість днів у морі загинуло або пропало безвісти 12 людей. Кримінальну справу відкривати відмовились.

У червні 2022 року двоє палестинців, яких Греція визнала біженцями, нібито зазнали фізичного та сексуального насильства, після чого їх кинули на рятувальному плоту в морі. Турецька берегова охорона врятувала їх, але офіційна скарга все ще очікує на розгляд грецької прокуратури.

Агентство розробило план з 10 пунктів, який включає регулярні інструкції та тренінги для місцевих прокурорів і слідчих щодо того, як захищати жертв і як збирати та зберігати докази, включаючи дані мобільного телефону. Сприяння участі потерпілих у кримінальному провадженні та їх захисту вказано як першочерговий пункт.

«Є занадто багато звинувачень у порушеннях прав людини на кордонах ЄС. Європа зобов’язана ставитися до кожного на кордоні справедливо, шанобливо та в повній відповідності до закону про права людини», - зазначив директор FRA Сірпа Раутіо.

Нагадаємо, у квітні Європарламент  схвалив новий Пакт про міграцію та надання притулку, який передбачає реформування європейської міграційної політики та політики притулку, узгодженої з державами-членами ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі