Брюссель перевіряє, скільки насправді країни ЄС поставили зброї Україні – FT

Поділитися
Результати планують оприлюднити до 1 лютого.

Брюссель проводить перевірку того, скільки зброї країни-члени ЄС надали Україні після повномасштабного вторгнення Росії, у відповідь на заяви про те, що деякі столиці не надіслали стільки, скільки могли, пише Financial Times із посиланням на трьох дипломатів.

Служба зовнішніх дій (EEAS), дипломатична служба ЄС, яка проводить аудит зброї, поставленої Україні, планує завершити аудит до кінця місяця та представити результати до саміту лідерів ЄС 1 лютого.

За словами одного з дипломатів, перевірка базуватиметься на матеріалах, поданих державами-членами у відповідь на запити EEAS. При чому деякі із держав уже опираються цій процедурі та не бажають надавати повні дані.

Рішення про проведення аудиту було прийнято після вимоги канцлера Німеччини Олафа Шольца минулого тижня підрахувати та порівняти військові поставки країн до Києва. Він зазначив, що поставки зброї для України, які планує наразі більшість країн-членів ЄС, надто малі.

«Нам потрібен огляд того, який конкретний внесок зроблять наші європейські партнери для підтримки України цього року», — сказав Шольц журналістам минулого понеділка.

Його коментарі повторили приватні зауваження, зроблені офіційними особами з інших країн ЄС щодо масштабів військових поставок, які обіцяють інші країни-члени.

Згідно з дослідженням Кільського інституту світової економіки, Німеччина зробила найбільші в ЄС обіцянки поставки зброї з точки зору вартості. Станом на 31 жовтня минулого року її зобов’язання перевищували 17 мільярдів євро та були приблизно в п’ять разів більшими за допомогу Данії, наступного найбільшого донора.

Хоча зауваження Шольца сприйняли як докір іншим великим державам ЄС, таким як Франція та Італія, чиї військові обіцянки набагато менші, його публічний заклик до більшої прозорості був приватно підтриманий високопосадовцями в Брюсселі, які вважають, що деякі країни можуть надати Києву більше зброї. у критичний момент конфлікту.

Деякі країни ЄС, окрім Німеччини, зокрема на сході блоку, також наполягають на розширенні Європейського фонду миру, спільного фонду, який частково фінансує поставки зброї в Україну, щоб збільшити постачання та розділити тягар витрат. .

EPF, який фінансує проекти, пов’язані з обороною, у третіх країнах, не отримував підтримки з червня 2023 року, а 27 держав-членів блоку не змогли домовитися про крок щодо створення спеціального фонду у 5 мільярдів євро на рік для України.

«Ми повинні переконатися, що [EPF] повернувся на правильний шлях, і ми можемо знову використовувати його для подальших траншів підтримки України», — сказав високопоставлений дипломат ЄС. За його словами, без EPF «деякі країни-члени . . . не надаватимуть жодної військової підтримки ».

Дипломат додав, що більшість країн-членів були «дуже стурбовані тим, щоб надіслати якомога більше [військової допомоги] для України в ці критичні місяці, [на] фронт, де відбуваються критичні події».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі