Міністр транспорту Великобританії Марк Харпер у листі до мера Лондона Садіка Хана заявив, що не існує жодних юридичних перешкод для передачі в Україну вживаних автомобілів, які мали утилізувати за програмою Ulez. До цього у грудні очільник міста виступав проти цієї ініціативи.
Голова відомства припускає, що Хан блокує передачу авто, пише The Telegraph. За інформацією британських медіа, у вересні 2023 року міський голова Києва Віталій Кличко попросив свого лондонського колегу відправити для ЗСУ автівки, які мали йти на брухт, щоб допомогти Україні у війні проти Росії. але Хан йому відмовив.
Як зазначає видання, мер Лондона міг подумати, що у нього відсутні законні підстави для передачі. За схемою Ulez автомобілісти можуть вимагати одноразову виплату у розмірі 2000 фунтів стерлінгів, якщо вони здають на утилізацію транспортний засіб, який не відповідає екологічним нормам.
Але згодом після заклику інших урядовців Хан попросив міністра транспорту допомогти з передачею автомобілів.
У своєму листі Харпер вказав, що існує «обґрунтована впевненість», що передані транспортні «вкрай малоймовірно» покинуть українську армію і повернуться до Великобританії. Він додав, що Великобританія розробила спеціальну процедуру реєстрації, яка унеможливила багаторазові платежі за утилізацію одного і того ж автомобіля.
Коментуючи лист, у соцмережі X мер Хан написав таке: «Обнадійливі новини від міністра транспорту − давайте продовжувати працювати разом, щоб досягти цього».
Очільник Лондона сподівається, що програма експорту в Україну автомобілів, які не відповідають екологічним вимогам, може бути використана іншими містами і доручив чиновникам опрацювати деталі пропозицій уряду.
Водночас волонтер ініціативи Car for Ukraine Річард Лофтхаус обурився, що Садік Хан і його команда так довго не можуть вирішити питання передачі автівок в Україну, попри численні пропозиції допомогти з доставкою.
Нагадаємо, ще минулого року Віталій Кличко говорив, що такий крок матиме «величезний потенціал», а позашляховики використовуватимуться для «різноманітних рятувальних і транспортних цілей». За підрахунками, у Лондоні близько 700 тисяч автівок не відповідають екологічним нормам.