Bloomberg: У Литві до влади можуть повернутися соціал-демократи. Що це означає для України

Поділитися
Bloomberg: У Литві до влади можуть повернутися соціал-демократи. Що це означає для України  Вілія Блінкявічюте – імовірний новий прем'єр-міністр Литви © Vilija Blinkevičiūtė / Facebook
Опозиційна сила випереджає консерваторів в опитуваннях громадської думки напередодні голосування 13 жовтня

У результаті парламентських виборів у Литві до влади може вперше за 12 років повернутися нині опозиційна Соціал-демократична партія. Проведені напередодні ключового дня голосування (13 жовтня) опитування показують, що соціал-демократи мають найбільше шансів перемогти на виборах. Їх прихід до влади може ще більше посилити президента Гітанаса Науседу, який був обраний на другий термін на початку цього року

«Литовці, ймовірно, витіснять правлячих консерваторів на виборах у неділю, оскільки виборці цієї балтійської країни – однієї з найголосніших критиків НАТО щодо війни Росії в Україні – прагнуть зосередити увагу на подоланні економічної нерівності», – йдеться в огляді Bloomberg.

Видання зазначає, що пост прем’єр-міністра може отримати 64-річна Вілія Блінкявічюте – колишній міністр соціальних справ, яка нині є депутатом Європейського парламенту.

Аналітики зазначають, що правляча партія на чолі з лідером Габріеліусом Ландсбергісом (голова МЗС країни) провела Литву через період двозначної інфляції і забезпечила зростання економіки, незважаючи на вплив війни в Україні та напруженість у відносинах з сусідньою Білоруссю. Проте опозиція успішно скористалася зростаючим невдоволенням серед тих, хто живе за межами великих міст і відчуває себе покинутим.

«Незважаючи на особисту неприязнь, вони (Науседа та Ландсбергіс – ред.) залишаються рішучими прихильниками України у її війні проти російського вторгнення, і цю думку поділяють представники всього політичного спектру Литви», – зазначає Bloomberg.

Обкладинка на підтримку України на сторінці Facebook Вілії Блінкявічюте
Обкладинка на підтримку України на сторінці Facebook Вілії Блінкявічюте

Нагадаємо, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що між Україною та Литвою під час Форуму оборонної промисловості в Києві 11 вересня, було підписано меморандум про співпрацю у сфері оборони.

Нещодавно Литва купила додаткові системи протиповітряної оборони середньої дальності NASAMS на суму 234 мільйони євро. Ця закупівля раніше планувалася на 2031 рік, але її прискорили через ймовірну агресію з боку РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі