Показники із працевлаштування у ЄС значно покращили після напливу українських біженців в країни ЄС, понад 4 млн з яких отримали тимчасовий захист. Про це повідомив Єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміт.
За його словами, понад 60% українців працездатного віку, які були зареєстровані як шукачі роботи, знайшли роботу в 11 країнах центральної та східної Європи.
Він додав, що станом на квітень 2023 року понад 1,5 млн українців підписали контракти з працевлаштування, а станом на жовтень ця цифра зросла до 1,87 млн.
«Це мало певний вплив на покращення ситуації з дефіцитом робочої сили на багатьох європейських ринках праці. Ми не маємо точної кількості щодо всіх країн-членів, тому що лише деякі з них надали нам цифри. Думаємо, що близько 1,5 млн українців – і це цифра станом на квітень 2023 року – підписали контракт, тобто знайшли роботу», – сказав Ніколя Шміт в інтерв'ю "Радіо Свобода".
Наприкінці вересня 2023 ЄС подовжив дію директиви про тимчасовий захист на третій рік, тобто до березня 2025.
«Ті, хто має роботу, хто, власне, хоче залишитися, їм повинна бути надана можливість жити в країні-члені ЄС. Але це не є рішенням, яке приймається зараз. Це те, на що треба дивитися, коли виникне така ситуація», – сказав Шміт.
За даними ООН від 28 листопада 2022 року, тільки офіційно зареєстрованих біженців з України в ЄС — понад 4,75 мільйона. Переважна більшість їх (до 90%) — жінки. "Як почуваються українки за кордоном" - читайте у статті Юлії Тищенко на сайті ZN.UA.