Авіакатастрофа DHL не була диверсією — міністр оборони Литви

Поділитися
Авіакатастрофа DHL не була диверсією — міністр оборони Литви © LRT
Попереднє розслідування припускає, що літак впав через технічну несправність, але інші версії розглядаються.

Катастрофа вантажного літака у Вільнюсі сталася не через диверсію, заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кашчюнас.

«З огляду на всю інформацію,  що ми маємо зараз, і те, про що можемо говорити з упевненістю, жодних ознак того, що міг бути акт диверсії, немає», — цитує Кашчюнаса Lrytas.

Вантажний літак DHL, що летів з Лейпцига до Литви, врізався в будівлю у Вільнюсі та вибухнув у понеділок рано вранці. Внаслідок авіатрощі загинув член екіпажу, ще троє людей поранені.

Голова литовського Національного центру управління кризовими ситуаціями Вілмантас Віткаускас, додав, що попереднє розслідування свідчить про технічну несправність, яка й спричинила катастрофу.

Кашчюнас додав, що візуальний аналіз не підтвердив жодних слідів зовнішнього впливу на літак під час його зниження для посадки, і що опитані члени екіпажу, які вижили, розповіли, що всередині літака не відбувалося нічого незвичайного.

Він закликав не називати інцидент справою рук ворога,  доки не будуть відомі всі факти.

«Якщо ми говоримо про причетність ворожої країни, то ця причетність має бути доведена, перевірена і підкріплена доказами», — сказав міністр.

Водночас він додав, що слідство наразі триває і не можна виключати жодну з версій.

Генеральний комісар поліції Литви Арунас Паулаускас заявив, що правоохоронці наразі не відкидають версію, що аварія могла бути терористичним актом.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також раніше заявила, що авіакатастрофа могла статися через диверсію.

Безпекова ситуація в Європі є напруженою, зокрема через перерізання телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі на початку цього місяця. Відтак авіатроща DHL розслідується із максимальною ретельністю.

Чорні скриньки збитого літака будуть відправлені до Німеччини для розшифровки, оскільки Литва не має лабораторії, здатної проаналізувати дані.

Кремль вже давно веде так звану гібридну війну проти європейських країн, включаючи дезінформаційні кампанії, хакерські атаки, кібератаки й втручання у вибори, щоб дестабілізувати європейські суспільства і, в останні кілька років, підштовхнути їх до зменшення військової підтримки України. Проте колективна реакція з боку ЄС і НАТО на диверсії Росії поки що є помітно стриманою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі