Армії НАТО навчаються полюванню за російськими підводними човнами – Bloomberg

Поділитися
Армії НАТО навчаються полюванню за російськими підводними човнами – Bloomberg © Міноборони РФ
Активність російського підводного флоту свідчить про підготовку диверсій.

Після року повномасштабної війни проти України російський військово-морський флот, як і армія, втратив свій авторитет у світі. Принаймні його надводна частина. Але Захід побоюється вступу у протистояння російського підводного флоту. Тому в ході навчань країни НАТО навчаються вистежувати підводні човни, щоб запобігти їх можливим атакам на об'єкти підводної інфраструктури, такі як кабелі та газопроводи. Про це пише Bloomberg.

Під час 12-денних навчань, у яких беруть участь 12 країн НАТО, левову частину часу присвятили саме вистеженню вигаданого ворожого підводного човна біля берегів Норвегії та Ісландії. Російські підводні човни потенційно можуть порушити там безпеку комерційного судноплавства або намагатися перерізати військові маршрути, якими США поставляють техніку та зброю до Європи. Очікується, що росіяни також можуть влаштовувати диверсії на підводних кабелях, якими передаються дані та електрика.

Про збільшення активності росіян в Атлантиці, яке свідчить про те, що Росія «може націлитись на підводні кабелі», нещодавно заявив помічник генерального секретаря НАТО з розвідки та безпеки Девід Каттлер. Він вважає, що російські кораблі складають карти критично важливої інфраструктури країн блоку, готуючись до ударів по підводним об'єктам у Європі та Північній Америці.

Побоюючись таких атак, Польща посилює військовий захист енергетичної інфраструктури в морі. Уряд Польщі схвалив проект закону, який дозволить військовим потопити ворожий корабель, якщо він буде націлений на ключовий газопровід з Норвегії через Балтійське море.

За більш ніж рік війни в Україні Чорноморський флот РФ втратив флагман – крейсер «Москва», не зміг утримати острів Зміїний і вже не раз пропустив напад водних безпілотників у Севастополі. Але у війні не був задіяним російський підводний флот, тому країна НАТО не знає, яку загрозу він являє собою.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в районі вибуху «Північних потоків» у Балтійському морі за кілька днів до цього знаходився російський спецкатер SS-750 із міні-субмариною на борту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі