Telegram став основним способом для поширення російської дезінформації — BNN Bloomberg

Поділитися
 Telegram став основним способом для поширення російської дезінформації — BNN Bloomberg © Pixabay
Проросійські дезінформаційні групи використовують "дуже, слабкі" правила Telegram, і влада ЄС мало що може з цим вдіяти.

За кілька хвилин після того, як стріляли в проросійського прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, соціальні мережі заполонили теорії змови. Була інформація про те, що нібито дружина нападника була біженкою з України. Або, що охоронець Фіцо готував змову проти прем'єра. Усі ці чутки пізніше були спростовані владою Словаччини. Але не раніше, ніж вони встигли поширитися в Telegram.

Цей додаток для обміну повідомленнями став ключовою зброєю прокремлівських акаунтів для поширення дезінформації, спрямованої на підрив підтримки України. Останнім часом співробітники російської розвідки використовують його для вербування дрібних злочинців для здійснення диверсій у європейських столицях, зазначає BNN Bloomberg.

У цих інцидентах використовується ключова перевага Telegram: він практично непідзвітний. Саме це найбільше обурює європейських чиновників, які зробили боротьбу з фальшивими новинами одним із пріоритетів напередодні виборів на всьому континенті в червні. Попри всі свої нові повноваження щодо регулювання інформації в Інтернеті, вони практично безсилі контролювати Telegram.

 

"Дезінформація поширюється в Telegram відкрито й абсолютно безконтрольно, — заявила Bloomberg прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас.

Типова проросійська пропагандистська кампанія спирається на низку онлайн-технологій. До них належать пости в соціальних мережах, статті в державних ЗМІ, сфабриковані новини, що імітують вигляд легітимних веб-сайтів, та анонімні коментарі на реальних сайтах. Telegram, власником якого є росіянин, що виїхав з країни десять років тому, функціонує як центральний вузол у цій системі, який пропагандистські групи використовують для поширення свого контенту в активних соціальних спільнотах з метою донесення своїх наративів до ширшої аудиторії.

"Telegram популярний серед різних проросійських персонажів, а також осіб, які вже давно поширюють дезінформацію, тому що там майже немає модерації контенту. Правила Telegram у цьому відношенні дуже і дуже слабкі", — каже колишній директор Центру з протидії гібридним загрозам при МВС Словаччини Даніель Міло.

Євросоюз нещодавно розширив свої повноваження щодо боротьби з незаконним і шкідливим контентом, намагаючись перешкодити зловмисникам поширювати дезінформацію перед європейськими виборами.

Але коли справа доходить до Telegram, ці заходи виявляються не надто ефективними — реальні інструменти застосовуються тільки до платформ із понад 45 мільйонами активних користувачів у Європі. У Telegram, як зазначають його власники, 41 мільйон. Показники Telegram нижчі за поріг, необхідний для введення суворих зобов'язань згідно з основним законом ЄС про цифрові послуги, який набув чинності в лютому.

Згідно з внутрішньою оцінкою ЄС, з якою ознайомилося агентство Bloomberg, основними темами дезінформаційних зусиль Росії є війна з Україною, конфлікт на Близькому Сході, імміграція, зміна клімату і майбутні вибори до Європейського парламенту. За цими п'ятьма темами кількість матеріалів із неперевірених джерел на всіх онлайн-платформах на початок травня зросла більш ніж удвічі, тоді як на початку року їхня кількість становила менше ніж 20 000 на день, ідеться в дослідженні.

Раніше ми повідомляли, що очільниця Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк вважає, що офіційні особи повинні припинити комунікувати з суспільством через Telegram та обрати для цього інші месенджери. Крім того, Telegram є величезною проблемою для України, вважає очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. Він зазначив, що блокування анонімних Telegram-каналів лише тимчасово може вирішити ситуацію.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі