Запорізьку АЕС підключили до резервної лінії електропередачі після чотирьох місяців відновлення

Поділитися
Запорізьку АЕС підключили до резервної лінії електропередачі після чотирьох місяців відновлення © Слово і діло
Підключення до мережі через додаткову лінію було втрачено ще на початку весни.

Запорізьку атомну електростанцію вдалося підключити до єдиної збереженої резервної лінії електропередачі увечері 1 липня – через чотири місяці після втрати цього зв’язку, повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі, про що пише пресслужба МАГАТЕ.

У організації нагадали, що підключення ЗАЕС до електромережі за допомогою цієї лінії напругою 330 кВ розірвалося 1 березня у зв’язку з пошкодженням на правому березі річки Дніпро, контрольованому українськими військами. За даними агентства, роботи з відновлення затягнулися через складну безпекову ситуацію на півдні України.

Водночас, Гроссі зазначив, що ситуація з енергопостачанням на об’єкті залишається "вкрай крихкою" і не "стійкою" на тлі війни.

"Повторне підключення лінії 330 кВ є значущим, оскільки протягом останніх кількох місяців ЗАЕС покладалася на єдину магістральну лінію 750 кВ для електропостачання ззовні, необхідного для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки. До початку конфлікту в лютому 2022 року об’єкт мав чотири лінії 750 кВ. Лінія 330 кВ зараз заживлена і зберігається як резервна та готова до живлення ЗАЕС у разі, якщо лінія 750 кВ буде недоступною або пошкодженою", – пояснили в МАГАТЕ.

За інформацією організації, за час російського вторгнення Запорізька АЕС уже сім разів повністю втрачала доступ до зовнішнього енергопостачання. У такі періоди використовувалися аварійні дизель-генератори.

"Хоча повторне підключення резервної лінії електропередачі є позитивним, ситуація із зовнішнім електропостачанням станції залишається дуже вразливою, підкреслюючи ненадійну ситуацію з ядерною безпекою та охороною на об’єкті", – заявив Гроссі.

Уранці 3 липня "Енергоатом" повідомив про незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі Запорізької атомної електростанції. 

Раніше начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що Росія завершила підготовку до теракту на території Запорізької АЕС. На тлі додаткового замінування охолоджувача та атомних реакторів у МВС розповіли, що насамперед повинні зробити українці у випадку вибуху на ЗАЕС. Водночас, США не вважають "неминучою" загрозу підриву окупантами станції. У останні дні російські загарбники зменшують присутність на території об'єкту.

Йод чи йодид калію? До сорока років чи після? Їхати бігом чи залишатися? А якщо їхати, то як далеко? Микола Гаврись розвіює "ядерні" страхи українців у тексті "Ситуація на Запорізькій АЕС: можливі варіанти розвитку".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі