Вперше в Україні біометановий завод подав свій продукт до газорозподільчих систем

Поділитися
До такої події біогазова галузь країни йшла років 30-ть

Вчора, 12 квітня, в Україні відкрився перший біометановий завод, і перші кубометри біометану пішли до газорозподільчих мереж. Про це повідомляє сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України, не називаючи саме підприємство та його локацію.

Ймовірно, тут йдеться про біометановий завод «Галс Агро», що на Чернігівщині. Саме його, як інформує ресурс Agrotimes, вчора підключили до мереж Регіональної газової компанії. Це, безумовно, не перший біометановий завод на Україні. Біогазові установки на наших теренах почали з’являтися ще на початку 90-их.

Біогаз - це загальна назва суміші горючих газів, що отримуються в результаті процесу природного розкладання різних органічних речовин. Він дозволяє отримати пальне із різноманітних органічних відходів. Раніше біогазові установки були орієнтовані на те, щоб виробляти газ для локального опалення або ж для виробництва електроенергії. Біометан – це очищений біогаз, що має належні кондиції, аби його можна було закачати в українську газотранспортну систему та використовувати як звичайний природний газ.

Подача біометану до газорозподільчих мереж дозволяє розширити сферу його застосування і, таким чином, стимулювати його подальше виробництво.

До війни біоенергетика в Україні вже заміщувала 5,2 млрд кубометрів природного газу. Це при тому, що була задіяна лише десь сьома частина її потенціалу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі