Через повномасштабне військове вторгнення РФ, в Україні тривають ракетні удари по об'єктах критичної інфраструктури та житлових будинках. Минулої зими українці були змушені пристосовуватися до життя в умовах відключення світла. Експерти розповіли, чи підготовлена наша енергосистема до зими, повідомляє «24 канал».
Голова «Укренерго» Володимир Кудрицький під час загально національного телемарафону зазначив, що зараз завершується підготовка до зими.
«Якщо говорити про мережу «Укренерго», то ми вже сьогодні готові транспортувати зимові обсяги електроенергії. Наразі обмежень ні по мережі, ні по виробництву електроенергії немає», – сказав він.
Кудрицький наголосив, що наразі триває активний етап ремонту системи генерації. За його словами, в Україні засвоїли урок минулої зими та посилили інженерний захист всіх видів енергооб'єктів магістрального рівня.
«Також ми маємо хороший досвід протидії масованим атакам, знаємо, як втримати систему. Наші героїчні сили ППО також демонструють дуже високі результати … Тому думаю, що зиму точно пройдемо. Можуть бути складності, пов’язані з обстрілами, але енергосистема не розвалиться, енергосистема буде працювати. Впораємося», – пояснив він.
Голова «Укренерго» додав, що українці мають досвід з минулої зими, тому росіянам навряд чи вдасться нас здивувати.
Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук зауважив, що спокійну зиму для українців може забезпечити лише відсутність обстрілів з боку РФ. За його словами, якщо зараз вивести за дужки ракетні чи дронові обстріли, то Україна має пройти зиму нормально.
«Без таких глобальних викликів, які були минулої зими. Але якщо ввести сюди обстріли, то тут виникають питання. Тому що не ясно яким чином все це буде відбуватися», – сказав він.
Сахарук додав, що головним каталізатором успіху буде ефективність ППО, яке збиває ворожі дрони.
«Тому що, на жаль, станції, трансформаторні підстанції вони не призначені до того, щоб витримати удари ракет та дронів. Тому тут, скажімо так, на стороні ППО завдання збивати по максимуму все, що буде летіти на наші енергетичні об'єкти. Тому що можна банально не зберегти все те, що ми зробили як енергетики протягом останніх шести місяців», – резюмував він.
Якою буде зима, точно не скаже ніхто. Залежить це й від температури, і від щільності та успішності обстрілів, і, природно, від ступеня підготовки енергосистеми до холодів. Детальніше читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича «Підготовка до зими: мішки з піском і мазут замість «шелтерів» і газу з вугіллям» на ZN.UA.