В Україні дають гранти на заміщення викопного палива та перехід на альтернативні джерела енергії: що слід зробити

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні дають гранти на заміщення викопного палива та перехід на альтернативні джерела енергії: що слід зробити
Багато вітчизняних підприємств виробляють спирт, але немає жодного комерційного біогазового проєкту у таких компаніях.

Шість підприємств-переможців отримають гранти до 2 млн євро на екологічну модернізацію в межах проєкту «Найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ) для України», що виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини, згідно з Директивою 2010/75/ЄС. На що саме вони витрачатимуть ці гроші, розповідає адвокаційна менеджерка реформ Green Deal та Green transition in Ukraine Ольга Євстигнєєва у статті для ZN.UA «Відновлення української промисловості за європейськими стандартами. Перші успіхи».

Найлегше розрахувати період окупності при переході виробництв на альтернативні джерела енергії, зокрема, на біопаливо. Першим з українських підприємств отримало грант ТОВ «ЛВН ЛІМІТЕД» з виготовлення етанолу на встановлення біогазової установки для анаеробного зброджування. Установка вироблятиме біогаз, який може замінити 6,8 млн кубометрів природного газу. Завдяки заміні природного газу біогазом викиди вуглецю скорочуються на 5,5 тонни на рік. Водночас біогазова установка вироблятиме близько 190 тис. тонн дигестату, що використовується як добриво для поліпшення ґрунту. Це дасть змогу знизити викиди метилмеркаптану на 4,2 т/рік і скоротить викиди оксидів азоту на 4,6 т/рік. Тривалість проєкту — 18 місяців, а окупність — лише два роки.

Менеджмент підприємства зазначає, що в Україні наразі не реалізовано жодного комерційного біогазового проєкту у таких компаніях (коли в ЄС це звична практика), тоді як спирт застосовується у виробництві продуктів із високою доданою вартістю: ліків, палива, розчинників, інших хімічних речовин, алкогольної продукції тощо.

Також один із цукрових заводів у іншій поданій проєктній заявці зазначає, що переведення котлів на біопаливо скорочує викиди оксиду сірки на 160 т/рік, а чадного газу — на 250 т/рік. Такий перехід запобігає утворенню твердих відходів від спалювання вугілля у розмірі 1000 т/рік і зменшує викиди парникових газів на 18,8 тис. тонн CO2 на рік. Тривалість проєкту підприємство визначило у шість місяців, а окупність — лише 1,9 року. І це під час війни.

Раніше ми писали про те, що є три лідери у списку ресурсів – газ, ядерне паливо і вугілля. Газ залишається лідером зі споживання в енергетиці України. Він складає 30% у балансі споживання енергетичних підприємств України. На другому місці – атомна енергія, яку використовують для вироблення 24% енергетичних потреб. Відновлювальні джерела енергії – це радше екзотика для української енергетики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі