Підприємства теплокомуненерго вимушені припиняти постачання гарячої води, підготовку до опалювального сезону та ініціювати власне банкрутство. Дії Уряду спричинили відсутність грошей на подачу тепла, а також газу для бюджетних організацій і населення за спеціальними цінами.
Таку заяву опублікувала Асоціація міст України.
У повідомленні йдеться, що підприємства теплокомуненерго з 1 вересня через дії Кабміну відключили від режиму покладання спеціальних зобов’язань (ПСО), тобто відмінили умови, які дозволяли стабільно працювати.
«Гарячої води вже немає, а тепла за таких умов не буде, бо постанова Уряду № 896 позбавила можливості підприємства придбання природного газу за режимом ПСО для надання населенню послуг. Також Уряд не відшкодував 36 млрд грн з різниці в тарифах і в підприємств немає коштів для розрахунків з газопостачальними компаніями. Водночас Уряд ініціює вилучення 4% ПДФО з доходів місцевих бюджетів, щоб муніципалітети не стримували тарифи, допомагаючи підприємствам теплопостачання», - наголосили в АМУ.
Зазначається, що голови громад-членів Асоціації міст України запропонували прем’єр-міністру Денису Шмигалю зустрітися для напрацювання спільних рішень, щоб уникнути зриву опалювального сезону 2023/24 років.
«Без термінових змін до Постанови № 896 неможливо вирішити критичні питання забезпечення надання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання населенню, відповідно варто очікувати зриву опалювального сезону, а без збереження 4% ПДФО в бюджетах громад тарифи на тепло стрімко підвищаться або буде припинено опалення», - підсумували в асоціації.
Як Україна переживе другу зиму в умовах ракетних і дронових атак залежить від трьох чинників: кількості ворожих ударів, результативності нашої ППО й ефективності заходів щодо відновлення енергосистеми. Детальніше про це пише Ігор Маскелевич у матеріалі на ZN.UA «Aварійна допомога для кондиціонерів, що буде в мороз під обстрілами?».