Українська енергосистема не має стати жертвою "страху ескалації" – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українська енергосистема не має стати жертвою © ewirz/pixabay.com
На його переконання, Росію варто привчати до того, що удар по українській інфраструктурі — це пара-трійка НПЗ, які горять.

Ключова проблема, яка стала очевидною під час останніх масових обстрілів української енергосистеми, полягає в неможливості нейтралізації ударів – відсутності дозволу бити далекобійними західними ракетами по місцях дислокації ударних сил російської армії, пише Ігор Маскалевич у статті "Наліт на енергосистему: підготовка до зими по-російському".

“Все просто: ударна авіація ворога з бомбами, що планують, змушує відволікати на неї наші ЗРК, висуваючи їх у прифронтову зону. Це веде до зайвих втрат людей, ЗРК, витрати гостродефіцитних зенітних ракет”, – розповів він. 

За його словами, літаки, знищені на російських аеродромах, заощадили б Україні ресурси для прикриття міст та енергетичної інфраструктури.

“Вже зараз скромними засобами, які часто зібрані буквально “на коліні” в гаражах, нам вдалося змусити нервувати авіацію противника. Масштабувати цей успіх – необхідність”, – розповів автор.

На переконання експерта, повноцінні ударні засоби дали б значно більший ефект та стали б ”Геймчейнджером”, проте на заваді є “чергові червоні лінії та “страх ескалації”.

“Битися зі зв'язаними руками проти сильнішого гопника - так собі задоволення. Кремль поважає лише силу, про що говорив вісімдесят років тому Черчілль. Чим менше спроб врахувати бажання цього гопника, тим (раптово) більшим буде його бажання вийти з війни. Росіяни хочуть виморозити три десятки мільйонів людей та підірвати економіку, завдяки якій ці люди виживають”, – вважає Маскалевич.

На переконання автора, зараз значно логічніше привчати Росію до того, що удар по українській інфраструктурі — це пара-трійка НПЗ, які горять. 

“Навіть якщо це викличе зростання цін на чиїхось заправках і, о жах, волатильність світових ринків. Ми з непідробним співчуттям поставимося до такої проблеми, але ми маємо дещо інші ставки”, – наголосив Ігор Маскалевич.

Під час останньої атаки росіян з понад двохсот ракет і дронів більше тридцять пошкодили критичну інфраструктуру — газосховища та підстанції. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі