У столиці вже підготували графіки відключень світла: як вони працюватимуть

Інфографіка
Поділитися
У столиці вже підготували графіки відключень світла: як вони працюватимуть © Ukrinform TV/youtube.com
У ДТЕК пояснили, в якому разі їх буде застосовано.

В Україні виникла критична ситуація в енергосистемі внаслідок російських атак на енергомережі. Найбільше аварійних відключень світла у Харкові.

За даними ДТЕК "Київські електромережі", опалювальний сезон у столиці пройшов без будь-який аварійних графіків відключень, проте було чотири великих аварії, спричинених ракетними атаками. Найбільша з них 2 січня, коли одночасно вимикались 260 тисяч клієнтів, що становить п'яту частину міста. Про це повідомив генеральний директор ДТЕК "Київської електромережі" Денис Бондар.

За його словами, до сьогодні аварійних чи стабілізаційних графіків вимкнень світла в столичному регіоні не було. Проте такі графіки оновлено і вони можуть бути застосовані в разі потреби.

"У випадку підвищеного попиту споживання електричної енергії, з урахуванням тих пошкоджень мережі, які є, маємо ймовірність застосування графіків, якщо буде обстріл наших енергооб'єктів. На сьогодні в Києві маємо стабільне енергопостачання", - зазначив Бондар.

Він додав, що в оновлених стабілізаційних графіках споживачі були розподілені на 6 груп, це робиться для того, щоб можна було враховувати поточну ситуацію, якщо буде обмеження потужності, і зрозуміло розподіляти для споживачів відключення по цим чергам. Всередині груп є три категорії, споживач по графіку зможе орієнтуватись, коли в нього буде світло, а коли ні. Як працюють ці графіки: у них є три зони, біла зона - коли електроенергія у споживачів буде, світла нема - це темно сіра зона, коли від "Укренерго" надходять графіки на обмеження і ми будемо їх застосовувати, і є світло  - сіра зона - це можливо відключення будуть, а можливо ні. Якщо буде низька доля по потужностях, світла буде вимикатися менше, якщо дисбаланс в енергосистемі збільшується - то більшість відключень може попадати в цю зону. 

Ukrinform TV/youtube.com

Гендиректор додав, що в разі застосування графіків "Київ цифровий" буде за півгодини сповіщати клієнтів. І за півгодини перед включенням також будуть інформувати споживачів, що за півгодини планується включення електричної енергії. 

За його даними, також на 2024 рік компанія планує відремонтувати 791 енергооб'єкт, це підстанції різного класу напруги. Відремонтувати 4 тис кабельних ліній, відремонтувати 46 км повітряних ліній та розчистити від гілок 114 км ліній.

"Проведемо роботу по перегляду аварійного запасу, наповнимо те обладнання, яке ми вважаємо буде дефіцитне для проходження зимового періоду", - пояснив Бондар.

Він додав, що протягом опалювального сезону 2023-2024 було 2 250 аварійних ситуацій в результаті зношеності енергомереж та пошкоджень через негоду. До війни цих порушень було 3900, завдяки злагодженій роботі цьогоріч було на 43% менше аварійних ситуацій.

Щодо відключень, середня тривалість в 2023 році відключення споживачів становила 2 години, два роки тому цей показник був 4 години.

"Працюємо над зменшенням кількості відключень і над їх тривалістю", - підсумував гендиректор ДТЕК "Київської електромережі".

Тільки за дві березневі хвилі ударів по енергосистемі прилетіло майже 250 дронів і ракет, завдаючи суттєвої шкоди. Як же так, до атак готувалися ще з минулої осені, а виявилися не готовими? Читайте про це докладніше в статті Ігоря Маскалевича "Удари по енергосистемі триватимуть. Ми до них готуємося?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі