Зранку, 21 листопада, у низці областей запровадили екстрені вимкнення світла, під час яких графіки не діють. Згодом у деяких регіонах їх скасували та показали оновлені графіки.
Зокрема, у ДТЕК повідомили, що в Києві також змінили графіки вимкнення світла на 21 листопада та додали ще одну чергу. У Київській області також графіки зазнали змін.
Також ДТЕК опублікував оновлені графіки для Дніпропетровської області.
У «Житомиробленерго» також зазначили, що екстрені вимкнення скасовані. Однак графіки вимкнення світла змінили.
«З 08:00 до 11:00 вводиться додатково одна черга ГПВ, тобто в цей період погодинні відключення діятимуть в обсязі 2 черг», – зазначили там.
«Сумиобленерго» теж повідомили про зміни в графіку вимкнення. Там зазначили, що з 07:42 до 19:00 застосовуватимуть дві черги, а з 19:00 до 22:00 – одну.
«Суспільне» з посиланням на Одеську міськраду повідомило, що в місті також скасували екстрені вимкнення світла. Там на маршрути починає виходити електротранспорт.
«Гуманітарні автобуси поки що залишаються працювати на лініях — розвантажити маршрути у пікові ранкові години», – зазначили в міськраді.
Екстрені вимкнення також застосовувалися в Донецькій області. Їх судячи з повідомлення «Укренерго» теж скасували.
Загалом за даними регулятора, 21 листопада обмеження подачі електроенергії діятимуть в дві черги з 8:00 до 19:00, та в одну чергу з 19:00 до 22:00. Це стосується:
- Вінницької області;
- Дніпропетровської області;
- Донецької області;
- Житомирської області;
- Запорізької області;
- Київської області;
- Києва;
- Кіровоградської області;
- Миколаївської області;
- Одеської області;
- Полтавської області;
- Сумської області;
- Харківської області;
- Херсонської області;
- Черкаської області;
- Чернівецької області;
- Чернігівської області.
«Причина тимчасового посилення обмежень — пошкодження ліній передачі внаслідок обстрілу. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене ворогом обладнання», – додали в «Укренерго».
Як працює енергосистема, де її слабкі місця та як цьому зарадити, — пише в статті «Чи переживе зиму українська енергетична система» директор Інституту міста Олександр Сергієнко.