Пік виробництва електроенергії на основі викопного палива – основного джерела викидів CO2, що прискорюють глобальне потепління – вже не за горами, йдеться у результатах дослідження, проведеного британським аналітичним центром Ember.
У 107 країнах світу пік вироблення електроенергії на викопному паливі вже пройдено щонайменше п'ять років тому, а викиди від цих секторів енергетики за останнє десятиліття скоротилися майже на 20%.
Європейський Союз, "Океанія" (Австралія, Нова Зеландія та різні острови Тихого океану) та Північна Америка "вже давно вступили в період скорочення використання викопного палива", наголошується в дослідженні.
Латинська Америка та Карибський басейн знаходяться на плато.
Єдиними регіонами, які ще не досягли піку, є Азія та Близький Схід.
78 країн витіснили викопні джерела "чистою" енергією, в основному вітром і сонцем, причому 49 зробили це на тлі зростання загального виробництва.
Однак при цьому в 25 країнах зниження використання викопного палива обумовлене зниженням загального попиту або збільшенням імпорту електроенергії, тому популярність викопного палива може знову зрости.
Тим часом представники країни-членів ЄС на зустрічі в Люксембурзі перед кліматичним самітом COP28, який має пройти в Дубаї наступного місяця, все ще не змогли домовитися про термін для поступового скасування субсидій на викопне паливо.