США та ЄС обіцяють протистояти спробам дестабілізувати глобальні енергетичні ринки

Поділитися
США та ЄС обіцяють протистояти спробам дестабілізувати глобальні енергетичні ринки © ТСН
Країни розробляють плани, як і надалі берегтися від енергетичного шантажу Кремля.

Сполучені Штати та Європейський Союз пообіцяли відкрито протистояти будь-яким спробам Росії використати енергетику в  якості зброю та дестабілізувати глобальні енергетичні ринки, повідомляє CNN.

«Обидві сторони підтвердили свою рішучу прихильність відкритому протистоянню, вдаючись до адекватних заходів, проти зусиль, спрямованих на подальшу дестабілізацію глобальної енергетичної ситуації та обхід санкцій», – йдеться у спільній заяві, оприлюдненій після засідання Енергетичної ради ЄС-США в  Брюсселі. 

Західні лідери застерегли президента Росії Владіміра Путіна від використання  експорту енергоресурсів в якості зброї. 

«Прискорення енергетичного переходу, зменшення залежності від викопного палива та скорочення споживання енергії є ключовими для зміцнення енергетичної безпеки та протидії спробам перетворити енергетику на зброю», — наголошується в спільній заяві.

Рада також обговорила шляхи зміцнення енергетичної безпеки в Україні та Молдові. 

«Після успішної синхронізації України та Молдови з електромережею ЄС Рада має намір продовжувати підтримувати швидке відновлення та реконструкцію України, а також підтримувати як Україну, так і Молдову, сприяючи їхньому довгостроковому економічному переходу та переходу до чистої енергії», — йдеться в заяві. 

США та ЄС також пообіцяли продовжувати координувати двосторонні та багатосторонні заходи для підтримки стабільності світових енергетичних ринків.   

На думку президентки Молдови Маї Санду, упродовж двох років її країна може стати повністю енергетично незалежною від Російської Федерації.

Європейський Союз вже ухвалив низку рішень щодо підтримки енергетичного сектору України. Йдеться, зокрема, про постачання близько 5 млн позицій різного обладнання та матеріалів.

Цієї зими європейськім країнам вдалося уникнути газової кризи. Як Євросоюз позбавився газової залежності від Росії, читайте у статті  Олександра Харченка та Марії Якуб «Чому провалився газовий шантаж Путіна в Європі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі