Росія збирається законсервувати підірвані труби обох "Північних потоків" – Reuters

Поділитися
Росія збирається законсервувати підірвані труби обох © Blueeye Robotics
Росія сподівається зупинити їх подальше руйнування на випадок нормалізації відносин і Заходом у майбутньому.

Росія має намір законсервувати підводні газопроводи "Північний потік 1" і "Північний потік 2", що вийшли з ладу внаслідок вибухів у вересні минулого року, оскільки найближчим часом не планується їх ремонт або відновлення. Про це повідомила агентство Reuters, посилаючись на свої джерела, знайомі з цими планами.

"Північний потік 1" і "Північний потік 2", кожен з яких складається з двох труб, були побудовані російським державним "Газпромом" для перекачування 110 млрд кубометрів природного газу на рік до Німеччини по дну Балтійського моря.

У вересні три труби були розірвані незрозумілими вибухами, а одна з труб "Північного потоку-2" залишилася неушкодженою, але через російське вторгнення так і не запрацювала.

"Газпром" заявив, що технічно можливо відремонтувати розірвані трубопроводи, але два поінформовані джерела повідомили, що Москва не бачить перспективи поліпшення відносин із Заходом в осяжному майбутньому настільки, щоб ці трубопроводи стали потрібними. Одне з джерел повідомило, що Росія вважає проєкт "похованим". Два інших сказали, що, хоча ремонт розірваних трубопроводів не планується, вони принаймні будуть законсервовані для можливої реактивації в майбутньому.

Швидше за все, йдеться про герметизацію розірваних кінців і нанесення на труби покриття для запобігання подальшій корозії від морської води.

Одне з російських джерел повідомило, що якщо морський скраплений природний газ (СПГ) зі Сполучених Штатів, який Європа використовує для компенсації російських поставок, стане набагато дорожчим, Європа може знову бути готова купувати більше газу в Росії.

Engie (ENGIE.PA), Gasunie (GSUNI.UL) і Wintershall DEA (WINT.UL) (BASFn.DE) – зацікавлені сторони Nord Stream AG, оператора "Північного потоку-1" – відмовилися від коментарів. Представник німецької компанії E.ON (EONGn.DE), яка також володіє часткою в Nord Stream AG, заявив: "Наскільки нам відомо як міноритарному акціонеру, жодного рішення не було прийнято, ні за, ні проти відновлення лінії".

Нагадаємо, у вересні 2022 року сталися вибухи на трьох із чотирьох ниток обох "Північних потоків". Про те, що тоді сталося, читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Хто і навіщо підірвав «Північний потік»?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі