Рада затвердила закон про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України

Поділитися
Рада затвердила закон про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України © theinsider.ua
Закон був однією із вимог МВФ в рамках нещодавно схваленої програми.

Верховна Рада України прийняла в другому читанні закон про оптимізацію структури оператора газотранспортної системи України №9311-1, який передбачає корпоративне управління оператора газотранспортної системи України прийнятий. Як повідомив депутат Ярослав Железняк, за законопроєкт проголосували 250 депутатів.

Прийняття закону було однією із обов’язкових умов, взятих Україною на себе в рамках нещодавно схваленої програми Міжнародного валютного фонду.

Законопроєктом встановлено кінцевий термін для призначення нової наглядової ради «ОГТСУ» — 31 жовтня 2023 року, як це вимагається програмою МВФ. У разі несвоєчасного виконання цієї вимоги повноваження діючих членів наглядової ради «МГУ», які тимчасово виконуватимуть функції наглядової ради «ОГТСУ», припиняються та передаються загальним зборам Оператора, тобто Міністерству енергетики, за винятком повноважень щодо призначення та звільнення гендиректора та членів правління «ОГТСУ» – ці повноваження зможуть бути реалізовані лише  новою наглядовою радою після її призначення.

Формування нового складу наглядової ради «ОГТСУ» передбачає, що процедура конкурсного відбору має відбуватись у порядку, передбаченому для особливо важливих для економіки підприємств.

Також передбачено, що тип виконавчого органу буде визначатись статутом «ОГТСУ», як це працює для інших державних та приватних компаній. Якщо статутом компанії буде передбачено правління, то призначення його членів має відбуватися виключно за рішенням нового складу наглядової ради «ОГТСУ».

Також передбачено, що новий статут «ОГТСУ» має затвердити Міненерго після його погодження з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, що було однією із вимог Міжнародного валютного фонду.

Українська сторона успішно пройшла перший перегляд програми МВФ, і практично немає сумнівів, що незабаром отримає другий транш. Однак реалізація найближчих структурних маяків, передбачених на кінець червня — початок липня 2023 року, виглядає вже не так оптимістично. Детальніше про це читайте в матеріалі В'ячеслава Курило, аналітика політики і даних Інституту аналітики та адвокації, "Співпрацю з МВФ ледь почали, а вже ризикуємо проштрафитися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі