Попри ризики: Рада ввела мораторій на банкрутство об’єктів критичної інфраструктури

Поділитися
Попри ризики: Рада ввела мораторій на банкрутство об’єктів критичної інфраструктури Знищена ТЕС у Харкові © EPA-EFE/SERGIY KOZLOV
В комітеті з питань енергетики таке рішення не підтримували.

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт №8316 про мораторій на банкрутство об’єктів критичної інфраструктури, що перебувають у державній власності під час воєнного стану та впродовж двох років після його закінчення. Як повідомив депутат Ярослав Железняк, на засіданні в середу, 22 травня, рішення підтримали майже мінімальною кількість голосів – 227 «За».

Депутат зазначив, що особисто він вважає закон поганим, тому не голосував за нього.

Згідно з прийнятими змінами, «спори, предметом яких є право власності держави на об’єкти критичної інфраструктури, що перебувають у державній власності, та/або здійснення відновлення платоспроможності таких об’єктів або визнання їх банкрутом, не підлягають судовому розгляду в період дії воєнного стану та протягом двох років з дня його припинення чи скасування».

Натомість Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у своєму висновку перед другим читанням законопроєкту заявив, що прописані в ньому норми містять великі ризики для енергетичного сектора.

В комітеті додали, що законом не враховані особливості діяльності енергетичного сектору, а новації можуть спричинити небажані фінансові, репутаційні та юридичні наслідки та негативно позначитися на інвестиційному кліматі держави.

«Це може призвести до сумнівного використання державних коштів, коли за непрофесійні дії керівництва державних операторів критичної інфраструктури сплачуватимуть платники податків, або використовуватимуться кошти, спрямовані на відновлення країни», - підкреслили в комітеті.

Як зазначає Микола Тесля, відповідальні за енергетику посадовці, на жаль, жодних висновків із попередніх хвиль енергетичного терору не зробили, і навіть нинішня хвиля їх до тями не приведе. До чого готуватися українцям на фоні дефіциту елеткроенергії - читайте у статті "Країна невивчених енергетичних уроків".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі