Підвищення тарифу на передачу енергії: феросплавні та коксохімічні підприємства виступили проти 

Поділитися
Підвищення тарифу на передачу енергії: феросплавні та коксохімічні підприємства виступили проти  © pixabay/inna_
Річні витрати українських металургів зростуть більш ніж на 1,6 мільярда гривень.

Слідом за будівельниками і металургами також Українська асоціація виробників феросплавів і асоціація Укркокс виступили проти зростання тарифу на передачу електроенергії, яке пропонує Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). В асоціаціях переконані, що це рішення поставить підприємства у вкрай складне фінансове становище та призведе до значного зростання витрат виробників, пише УНІАН.

НКРЕКП 13 листопада ухвалила проєкт постанови, який передбачає зростання з 2025 року тарифу на послуги з передачі електричної енергії на 26%, з 528,57 до 665,26 грн/МВт*год.

Якщо цей проєкт тарифу буде ухвалено, то річні витрати українських металургів зростуть більш ніж на 1,6 мільярда гривень, йдеться в листі асоціації УкрФА.

У зверненні асоціації до на адресу Міністерства економіки України, НКРЕКП, "Укренерго" Міністерства енергетики та інших профільних структур зазначається, що через війну, логістичні обмеження та падіння світового попиту та цін на продукцію ГMK, українська металургія перебуває у критичному стані. 

“I в період енергетичної кризи, спричиненої війною, вищевказані зміни для вітчизняних металургійних підприємств призведуть до масових скорочень та, взагалі, ризику втрати стратегічно важливої галузі. Тим більш, що частина підприємств — членів Української асоціації виробників феросплавів знаходяться в зоні ведення бойових дій, а гірничо-збагачувальні комбінати зараз не працюють, й всі розташовані на територіях, прилеглих до тимчасово окупованих", – розповіли в УкрФА.

У разі схвалення цього рішення, в Укркоксі вважають, що втрати коксохімічних підприємств складуть 1,3 мільярда гривень на рік. А коксохімічні підприємства "не мають достатнього фінансового запасу міцності, щоб покрити зростаючі витрати на всі ресурси, зокрема на тариф на передачу електроенергії". 

"Враховуючи війну, енергетичну, логістичну кризи, складну для галузі кон’юнктуру ринку підвищення тарифу буде мати вкрай негативні наслідки для української коксохімічної промисловості", – йдеться в листі Укркоксу адресованому НКРЕКП.

Крім того, асоціація Укркокс закликала НКРЕКП впровадити мораторій на підвищення тарифів на передачу електроенергії до стабілізації ситуації в металургійній та коксохімічній промисловості.

За підрахунками Федерації роботодавців України, через підвищення тарифу на передачу енергії додаткові витрати бізнесу можуть сягнути 13 млрд грн.

А у Спілці виробників будматеріалів попередили, що підвищення тарифу на передачу світла призведе до зростання цін на будматеріали.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі