Молдова може розмістити на своїй території генераційні установки, щоб постачати електроенергію в Україну, використовуючи природній газ, який надходитиме для цього обміну. Для цього держави збираються зробити газову інфраструктуру "комерційно надійною".
Також разом із Румунією країна готова сприяти післявоєнній відбудові України, йдеться у спільній заяві трьох сторін.
"Географічне положення на кордоні з Україною дозволяє Молдові та Румунії відігравати суттєву роль у підтримці відбудови, а також бути логістичним хабом для залучених компаній та організацій", ‒ додали в МЗС.
Сусідні держави планують розвивати регіональні електричні з'єднання та збільшити пропускну спроможність Транс-Балканського газового шляху як частини Вертикального газового коридору,
"Це включатиме гармонізацію параметрів якості газу та розвиток проєктів із виробництва зеленого водню з використанням відновлювальних джерел енергії", ‒ вказано у заяві.
Нагадаємо, очільник МЗС Дмитро Кулеба пообіцяв, що Київ ділитиметься з Кишиневом інформацією про гібридну загрозу з боку Росії, яка намагається вплинути на хід президентських виборів у Молдові та на результати референдуму щодо вступу країни до ЄС.
До опалювального сезону залишилося три з половиною місяці, а будівництво захисних споруд на великих підстанціях профінансували лише на 10%.
Із яких міркувань влада вирішила, що захищати енергооб’єкти під час енерготерору не є пріоритетним завданням, розбирався Юрій Ніколов у тексті "Чому уряд блокує спорудження захисту на електропідстанціях?".