Частка атомної енергетики ЄС має збільшитися. Таку заяву зробила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на Саміті з ядерної енергії. За словами очільниці Єврокомісії, щоб атомна енергетика зробила суттєвий внесок у досягнення цілі кліматичної нейтральності слід виконати чотири завдання.
«Інвестуйте зараз у кліматичний нейтралітет до 2050 року, розширте свою участь у переході на чисту енергію, подовжте термін служби існуючих станцій із повною віддачею найвищому рівню безпеки та впроваджуйте інновації», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.
Вона наголосила, що майбутнє атомної енергетики залежить від здатності галузі виконувати свої завдання вчасно та в межах бюджету.
За даними Єврокомісії, атомна енергетика все ще залишається найбільшим окремим джерелом виробництва електроенергії в ЄС з часткою 22%. Але ця частка значно нижча за рівень, досягнутий у 1990-х роках, коли атомна енергетика виробляла одну третину електроенергії в Європі.
У сценарії МЕА до 2050 року ядерні потужності зростуть більш ніж удвічі до 2050 року, тоді як відновлювані джерела енергії беруть на себе більшу частину роботи з декарбонізації глобального постачання електроенергії. Прогнози Європейської комісії також показують, що відновлювані джерела енергії здебільшого доповнюються ядерною енергією і стануть основою виробництва електроенергії в ЄС до 2050 року.
Раніше ми писали про те, що Енергетична Рада США-ЄС оприлюднила свою остаточну версію спільної заяви. У ній цілий розділ присвячений підтримці України. Зокрема, окрім енергетичних проєктів та підтримки входження України до спільного енергетичного простору, Рада підтримала початок процесу входження України до Євросоюзу та звернула увагу на ситуацію з Запорізькою АЕС.