Газотрейдери ЄС зберігають блакитне паливо в українських сховищах – Reuters

Поділитися
Низка компаній пішла на такий крок, попри ризики, які несе війна.

Європейські газові трейдери зберігають природний газ в сховищах України, щоб скористатися нижчими цінами та наявними потужностями, попри пов’язані з війною ризики, пише Reuters із посиланням на дані трейдерів та представників компаній.

Очікується, що Європейський Союз досягне мети заповнити свої газосховища на 90% до 1 листопада. При цьому європейські трейдери кажуть про комерційну вигоду зберігання природного газу в Україні, щоб скористатися нижчими цінами зараз, а не майбутніми поставками.

Водночас чеська група EPH заявила Reuters, що рішення використовувати українські сховища також є ознакою довіри до країни.

«EP Commodities транспортує природний газ в Україну та використовує українські газосховища. Ми віримо в надійність систем транспортування та зберігання газу України, які зарекомендували себе навіть у такій надзвичайно складній обстановці військового часу», — заявив голова правління EP Commodities EPH Мирослав Гасько.

За даними платформи прозорості GIE, 7 серпня сховища газу в країнах ЄС були заповнені на 87%.

«Нафтогаз України» заявив, що іноземні клієнти можуть використовувати понад 10 мільярдів кубометрів сховищ країни обсягом близько 30 мільярдів кубометрів, переважно на заході країни, який знаходиться далеко від лінії фронту.

Словацька державна компанія SPP, яка постачає більшу частину словацького ринку, частково російським газом, заявила, що розглядає можливість використання українських сховищ, оскільки словацькі сховища вже заповнені на 90%.

«Ми розглядаємо зберігання газу в Україні як одну з цікавих бізнес-можливостей», — сказали виданню у SPP.

Інші європейські трейдери заявили, що існують ризики через можливі військові удари або запитання щодо того, що станеться з мережею, якщо Росія припинить поставки газу через Україну.

«Уявіть, що точно націлена ракета влучила в компресорну станцію чи якусь іншу інфраструктуру. Ви повинні прийняти цей ризик», — зазначив керівник відділу торгівлі чеської фірми MND Мартін Піч.

Він додав, що обсяги за поточних спредів можуть бути невеликими, але можуть збільшитися, якщо спотові ціни впадуть.

Минулого місяця аналітичний центр Bruegel заявив, що Україна може збільшити сховища Європи приблизно на 10%.

«Використання додаткової потужності в 100 ТВт-год, доступної в Україні, забезпечить гарний поштовх зимовій перспективі Європи та довгоочікуване підвищення доходу України», — йшлося в звіті центру.

Газ для зберігання в Україні можна придбати де завгодно та закачувати за допомогою реальних або віртуальних потоків у трубопроводах з Угорщини, Польщі та Словаччини.

Нещодавно голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявив, що ціна на газ для населення найближчого опалювального сезону залишиться без змін. Водночас він закликав українців економити та впроваджувати енергоефективні заходи, щоб міста щороку споживали на 10% менше ресурсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі