Американська компанія General Electric через санкції припинила обслуговування газових турбін свого виробництва, встановлених на російських ТЕС. Про це повідомляє "Медуза" із посиланням на "Комерсант" та представників компаній.
За словами представників компаній, GE закрила доступ до системи моніторингу роботи турбін із РФ. На наступному етапі, ймовірно, припиняться поставки оригінальних запчастин для турбін GE і Alstom, що належить їй, у тому числі лопатей.
GE припинила обслуговування газових турбін після набуття чинності новим пакетом санкцій США, який забороняє американським компаніям надавати інжинірингові послуги будь-яким особам у РФ. Ремонти та заміна компонентів найбільш критичні для найпотужніших турбін, встановлених на ТЕС у Росії.
За повідомленням "Комерсанта", обсяг потужності енергоблоків з імпортними турбінами різних марок у Росії оцінюється у 25 ГВт, а частка їх виробітку в країні становить 17%. Але США і Євросоюз поки не запроваджували санкції, які прямо забороняють постачання в РФ компонентів для газових турбін.
Нагадуємо, коли на початку 2022 року Росія зосередила війська біля кордону з Україною, США, ЄС та союзники сподівалися, що загроза широких санкцій може стримати вторгнення. Щойно почалися бойові дії, з'явилося відчуття, що санкції можуть спричинити негайну економічну кризу в Росії та швидке завершення війни. Зараз, коли бойові дії тривають вже другий рік, нове припущення полягає в тому, що тривалі санкції, включно з обмеженнями на основний російський імпорт, матимуть кумулятивний ефект і врешті-решт змусять главу Кремля Владіміра Путіна обирати між продовженням війни та порятунком своєї економіки. Однак подальше посилення тиску несе ризики і для тих, хто запроваджує санкції.