Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що наразі підготовка держави до осінньо-зимового періоду переходить у фінальну стадію. Він розповів про хід ремонту енергетичних об’єктів та готовність до холодів під час засідання Кабінету міністрів 12 вересня.
"Трохи більше місяця залишилося до початку опалювального сезону – другого за час повномасштабної війни і не менш складного, ніж минулорічний. Ворог знову хоче використати холод і темряву як зброю. Ми готували і продовжуємо готувати нашу енергосистему", – зазначив глава уряду.
За його словами, було відремонтовано сім енергоблоків АЕС, ще два мають запустити до початку опалювального сезону. Загальна потужність становитиме 7,8 ГВт.
Шмигаль також поінформував, що на Рівненській атомній електростанції почали використовувати нове “технологічне” ядерне паливо японо-американської компанії Westinghouse – це крок до енергонезалежності від Росії, яка мала монополію на такі види палива.
Міністерство енергетики взяло зобов’язання до початку періоду опалення забезпечити роботу 25 енергоблоків ТЕС, які нададуть енергосистемі 4,5 ГВт потужності.
У питанні теплоелектроцентралей, за даними прем’єра, відремонтували майже 80% обладнання. Він додав: "Інтенсивні ремонти тривають і завершаться вчасно".
Також "відремонтовано та перебувають у ремонті" 35 гідроагрегатів ГЕС потужністю близько 2,3 ГВт
Шмигаль розповів з посиланням на Міненерго, що в українську енергетичну систему загалом додали 804 МВт з запланованих додаткових 1,7 ГВт.
Також до холодів нібито готові 15,2 тисячі котелень, приблизно 84% тепломереж, 78% центральних теплопунктів, більше ніж 80% житлових будинків, а також 86% шкіл, дитячих садків і лікарень. Глава уряду обіцяє в цьому питанні 100% через місяць.
"У місцевих бюджетах також достатньо коштів для завершення усіх підготовчих робіт до настання холодів. Там, де це потрібно, слід прискоритись, щоб встигнути вчасно увімкнути людям тепло", – підсумував він.
"Якщо енергосистемі знадобилася аварійна допомога для кондиціонерів, то що буде в мороз під обстрілами?", задається слушним питанням Ігор Маскалевич, аналізуючи, якою може бути інтенсивність обстрілів енергооб’єктів у цей опалювальний сезон і чому як резерв у країні досі не налагоджено нормального імпорту електроенергії.