"Енергоатом" планує запустити власне виробництво компонентів ядерного палива в 2023 році

17 березня, 2023, 00:39 Роздрукувати
Відправити
Відправити

У наступні роки українське підприємство хоче перейти до повністю самостійного виготовлення палива для АЕС.

© atodt.blogspot.com

Українське державне підприємство "Енергоатом" має намір вже протягом 2023 року розпочати промислове виробництво компонентів ядерного палива на одному з об’єктів для власних атомних енергоблоків. Наразі компанія завершує процес отримання відповідних ліцензій, повідомила пресслужба "Енергоатому" в Telegram.

За словами президента держпідприємства Петра Котіна, курс на самостійне виготовлення ядерного палива був взятий ще два роки тому. Складові планують виготовляти за технологією американської компанії Westinghouse, яку називають стратегічним партнером України в цій галузі.

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив: "Україна – одна із перших країн, яка диверсифікувала постачання ядерного палива, і це дало можливість відмовитися від його закупівлі в Росії. Наше спільне з американськими партнерами завдання – якнайшвидше виробити відповідні типи палива для того, щоб витіснити Росію з ринку ядерного палива".

Створені в майбутньому компоненти "Енергоатом" збирається відправляти для виробництва ядерного палива, яке використовують українські АЕС, на підприємство Westinghouse у Швеції. 

Також держкомпанія має намір упродовж трьох років забезпечити повний цикл виготовлення ядерного палива на території нашої країни.

"2026 рік – дата, коли зможемо повністю виробляти наше українське паливо з компонентів, які виготовляються тут. А елементи, які виробляти не зможемо, будемо закуповувати у партнерів", – додав Котін.

Читайте також: «Енергоатом» з держкорпорації перетворять в акціонерне товариство: закон прийняли в цілому

Він вказав на важливість виробництва палива саме для реакторів ВВЕР-440, яке раніше постачала лише РФ. За словами президента "Енергоатома", наші експерти зараз допомагають з цим Westinghouse у Швеції.

Котін також припустив, що "Енергоатом" і Westinghouse зможуть в подальшому стати  альтернативними постачальниками ядерного палива для тих держав, які мають енергоблоки радянського зразка, зокрема Чехії, Словаччини, Фінляндії та Болгарії.

Related video

Співробітництво України з РФ в атомній енергетиці було надто тісним. Тепер проблема замінити скаженого партнера на адекватного актуальна як ніколи, та й терміни підганяють: запасів ядерного палива на Рівненській АЕС – на трохи більше як два роки. Як можуть розвиватися події в найближчі роки, розповідає Ігор Маскалевич у тексті «"Енергоатом" шукає партнера для серйозних відносин».

Підготував/ла : Максим Царук
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК