Міністерство енергетики та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вимушені збільшити тариф для населення, щоб вберегти енергосистему.
Про це повідомив член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Анатолій Костюх.
«На сьогоднішній день, наскільки я чув, які цифри озвучували, що втрати енергосектору – це 450 мільярдів гривень. Для того, аби пройти цю зиму, потрібно мінімум 50 мільярдів гривень зараз накопичити, зараз їх зібрати і уже почати відновлювальні роботи, потрібен капітал», – сказав він.
Костюх наголосив, що Міністерство енергетики та НКРЕКП вимушені підвищувати тариф для населення, і найближчим часом вони напевно ухвалять таке рішення, щоб вберегти енергосистему, а взимку була електроенергія.
Він додав, що 70% українців споживають до 200 кіловат електроенергії на місяць і після збільшення тарифу до 2,88 гривень за кВт-г їх платіжка зросте лише на 150-200 гривень. Костюх підкреслив, що для людей, у яких немає достатнього заробітку, буде збережена програма субсидіювання.
«Як у нас зазначали в Міністерстві енергетики, вони казали, що знайдуть вихід, як оплачувати цей тариф для населення. Чому? Тому що в першу чергу повинно, щоб хоча б трошки отримували грошей «Енергоатом» і відповідно з них вони оплачують цей тариф», – підсумував народний депутат.
Нагадаємо, голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський заявляв, що причина підвищення тарифу на електроенергію для населення – необхідність відновлення енергетичної інфраструктури після обстрілів.