Відомий китайський виробник мікросхем подав до суду на Пентагон з вимогою скасувати санкції

Поділитися
Відомий китайський виробник мікросхем подав до суду на Пентагон з вимогою скасувати санкції © unsplash/vishnumaiea
Через запроваджені обмеження компанія не може вести бізнес з американськими фірмами.

Один із найвідоміших китайських виробників мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc.(AMEC) подав до суду на Пентагон за те, що його несправедливо пов'язують із Народно-визвольною армією Китаю. Компанія вимагає виключити її з чорного списку, який забороняє вести бізнес з американськими фірмами, повідомляє Bloomberg.

AMEC стверджує, що оборонне відомство США завдало шкоди її бізнесу та репутації, коли додало шанхайську компанію до списку фірм, пов'язаних з китайськими військовими.

Чиновники Пентагону місяцями не відповідали на запит про надання додаткової інформації, а потім обґрунтували своє рішення наявністю в компанії нагороди від Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю, зазначається у позові.

AMEC стала черговою китайською компанією, яка намагається скасувати своє потрапляння до чорного списку, покликаного захистити США від загроз національній безпеці. Ця компанія вважається одним із провідних постачальників обладнання, необхідного для виробництва напівпровідників, що є ключовим компонентом геополітичних і технологічних амбіцій Пекіна.

AMEC конкурує з провідними американськими фірмами, включаючи Applied Materials Inc. і Lam Research Corp. У своєму останньому річному звіті китайський виробник повідомив, що деякі з його верстатів зараз використовуються для виробництва мікросхем із технологічним розміром до 5 нанометрів, тобто за технологією, що відстає від найсучасніших лише на одне покоління.

У своїй заяві AMEC наголошує, що її керівництво є переважно “американським”. Засновник і голова компанії Джеральд Інь має ступінь доктора наук в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі і раніше працював в Intel Corp., Applied Materials і Lam. 

Цього року Міністерство оборони США додало AMEC до свого чорного списку разом з кількома іншими великими китайськими технологічними компаніями, включаючи Yangtze Memory Technologies Co. і підрозділ виробника LIDAR Hesai Group. 

Поточний чорний список включає і компанії Huawei та SMIC, що належать до індустрії мікросхем, а також інших виробників чипів. У 2021 році адміністрація США погодилася виключити зі списку китайського гіганта з виробництва смартфонів Xiaomi Corp. після того, як американський суд став на бік компанії й тимчасово зупинив дію заборони.

Останніми роками уряд США дедалі більше занепокоєний тим, що він називає китайською стратегією військово-цивільного злиття, коли звичайні цивільні компанії певним чином допомагають Народно-визвольній армії Китаю. Це занепокоєння зосереджується, зокрема, на ключових технологічних компаніях країни. Штати також обмежили експорт чипів до Китаю.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі