В Індонезії проходять масштабні військові навчання під керівництвом США. Це напрягає Китай

Поділитися
В Індонезії проходять масштабні військові навчання під керівництвом США. Це напрягає Китай © Garuda Shield / Facebook
Австралія вперше з часів війни у В'єтнамі розгорнула бойові танки за межами своєї території.

Тисячі солдатів із США, Індонезії, Австралії та інших союзних військ продемонстрували у неділю свою бронетехніку під час бойових навчань на індонезійському острові Ява, повідомляє Associated Press.

Навчання Garuda Shield проводяться щорічно за участю американських та індонезійських військовослужбовців із 2009 року. До минулорічних учасників - Австралії, Японії та Сінгапуру - у неділю приєдналися Велика Британія та Франція, в результаті чого загальна кількість учасників досягла 5 тисяч осіб.

Китай бачить у розширенні навчань загрозу, звинувачуючи США у створенні Індо-Тихоокеанського альянсу, подібного до НАТО, з метою обмеження зростаючого військового та дипломатичного впливу Китаю в регіоні.

Адміністрація президента Джо Байдена зміцнює дугу військових зв'язків в Індо-Тихоокеанському регіоні, щоб заспокоїти союзників, стривожених провокаційними діями Пекіна в спірному Південно-Китайському морі, яке стало ареною американсько-китайського суперництва.

В ході навчань австралійські війська задіяли п'ять бойових танків M1A1 Abrams, а індонезійські військові – два танки Leopard-2.

Двотижневі навчання розпочалися 1 вересня у Баньюванги, прибережному районі провінції Східна Ява. У ході навчань буде проведено бойові стрільби.

Навчання Garuda Shield проводяться у кількох місцях, в тому числі в акваторії навколо Натуни у південній частині Південно-Китайського моря.

Індонезія та Китай підтримують загалом позитивні відносини, проте Джакарта висловлює стурбованість тим, що, на її думку, Китай вторгається у її виняткову економічну зону в Південно-Китайському морі. Кордон виняткової економічної зони перетинається з оголошеною Пекіном в односторонньому порядку "дев'ятипунктирною лінією", що означає його претензії у цьому районі.

Посилення активності китайських кораблів берегової охорони та рибальських суден у цьому районі викликало занепокоєння Джакарти, що спонукало ВМС Індонезії провести у липні 2020 р. великі навчання у водах навколо Натуни.

Повномасштабна російська агресія проти України викликала відчутні геополітичні зміни не лише у категорії "Захід-Азія", а й "Захід-Південь". Про нові контури світу, поділеного на умовно вільний демократичний Захід та глобальний - переважно авторитарний - Південь, читайте у статті Петра Герасименка "Не лише Росія. Як популісти руйнують велич Заходу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі