Національне бюро статистики Китаю проведе загальнонаціональне вибіркове опитування в листопаді, щоб допомогти краще планувати демографічну політику, оскільки влада намагається підвищити рівень народжуваності в країні. Про це повідомляє Reuters.
Занепокоєний першим за шість десятиліть падінням чисельності населення Китаю та його швидким старінням, Пекін терміново вживає низку заходів для підвищення рівня народжуваності, включаючи фінансові стимули та розширення мережі дитячих закладів.
Згідно з повідомленнями державних ЗМІ, дослідження демографічних змін буде зосереджене на міських і сільських районах по всій країні.
План допоможе "точно і своєчасно відстежувати зміни в розвитку населення Китаю і забезпечить основу для Комуністичної партії та уряду для формулювання національної політики в галузі економіки, соціального розвитку та народонаселення".
Востаннє Китай проводив перепис населення, який роблять раз на десять років, у листопаді 2020 року. Тоді результати показали, що населення країни зростало найповільнішими темпами з часу першого сучасного перепису населення в 1950-х роках.
Кількість людей, які будуть опитані у дослідженні, не уточнюється.
Опитування розпочнеться з 1 листопада, коли державна дослідницька агенція звернеться до домогосподарств для збору даних або попросить респондентів відповісти на запитання в Інтернеті.
Демографічну ситуацію часто пов'язують із силою та "відродженням" країни в державних ЗМІ на тлі зниження народжуваності та широкої стурбованості громадян труднощами виховання дітей.
Високі витрати на догляд за дитиною та необхідність переривати кар'єру стримують багатьох жінок від народження більшої кількості дітей або взагалі від народження дітей. Гендерна дискримінація та традиційні стереотипи щодо жінок, які доглядають за дітьми, все ще широко поширені по всій країні. В останні місяці влада Китаю посилила риторику щодо розподілу обов'язків з виховання дітей, але в більшості провінцій відпустка за доглядом за дитиною все ще залишається обмеженою.
Країна повідомила про скорочення населення приблизно на 850 тисяч людей з 1,41175 мільярда у 2022 році, що стало першим скороченням з 1961 року.
Раніше повідомлялося, що занепокоєні скороченням населення, політичні радники уряду Китаю розробили понад 20 рекомендацій щодо підвищення рівня народжуваності. Однак, за словами експертів, найкраще, що вони можуть зробити, це лише уповільнити темпи скорочення населення.
Китай загнав себе в демографічну яму значною мірою через «політику однієї дитини», що проводилася з 1980 по 2015 рік. У 2021 році влада змінила обмеження до трьох дітей, але навіть під час перебування вдома під час пандемії COVID-19 пари не бажали народжувати дітей.
Молоді люди в Китаї називають високі витрати на догляд за дітьми та їхню освіту, низькі доходи, слабку систему соціального захисту та гендерну нерівність як стримувальні фактори.