У Китаї планують прийняти нові закони для модернізації системи й потенціалу національної безпеки

Поділитися
У Китаї планують прийняти нові закони для модернізації системи й потенціалу національної безпеки © EPA/ WU HAO
У Пекіні проходить сесія парламенту країни. 

У п'ятницю, 8 березня, провідні законодавці Китаю пообіцяли прийняти низку нових законів для "модернізації системи й потенціалу національної безпеки" країни, наголошуючи на захисті суверенних інтересів, що свідчить про підвищену увагу до загроз безпеці, повідомляє Reuters.

Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників, що складається приблизно зі 170 членів, зібравшись на щорічне засідання парламенту в Пекіні, пообіцяв ухвалити законодавство, в тому числі закон про управління в надзвичайних ситуаціях і закон про атомну енергетику.

Законодавці також заявили, що цього року переглянуть закони про національну оборонну освіту й кібербезпеку, згідно зі звітом про роботу, представленим головою зборів і третьою за рангом посадовою особою Комуністичної партії Чжао Лецзі.

Щорічний законодавчий план мав підвищений акцент на національній безпеці, що відповідає зростанню уваги китайського лідера Сі Цзіньпіна до запобігання внутрішнім і зовнішнім загрозам у відповідь на посилення геополітичної конкуренції.

Китайський закон про кібербезпеку, прийнятий у 2016 році, є наріжним каменем регулювання великих технологій. За останні три роки Пекін посилив регулювання того, як його компанії зберігають і передають дані користувачів, посилаючись на міркування національної безпеки.

"Мене вразила увага (звіту Всекитайських зборів народних представників — ред.) до національної безпеки, і я вважаю, що це дуже важливо", - сказав професор права в Університеті Гонконгу Раян Мітчелл.

"Геополітична конкуренція, безумовно, продовжує залишатися основною мотивацією для прийняття законодавства, орієнтованого на безпеку. Що стосується, наприклад, перегляду Закону про кібербезпеку, то це відображає основну і постійну сферу напруженості між Китаєм і Сполученими Штатами", - додав він.

В окремому звіті про роботу Верховного народного суду також міститься обіцянка "застосовувати концепцію загальної національної безпеки" у своїй роботі цього року.

Поки голова Верховного суду Китаю Чжан Цзюнь виступав з промовою, Сі мав жваву дискусію з прем'єром Державної ради Китаю Лі Цяном і четвертим за рангом чиновником партії, відповідальним за політику щодо Тайваню, Ван Хуніном.

Серед інших нових законів, які будуть прийняті цього року, - закон про фінансову стабільність і закон про розвиток приватного сектору. Також законодавчий орган планує переглянути чинні закони про мінеральні ресурси, недобросовісну конкуренцію, публічні торги і цивільну авіацію та розробити проєкт екологічного кодексу.

Розробка законів про сприяння розвитку приватного сектору може стати позитивним сигналом для приватних компаній після послаблення довіри на тлі жорсткого законодавства про боротьбу зі шпигунством та обмежень на передачу даних за кордон.

Звіт Всекитайських зборів народних представників також стосувався міжнародної політики, з обіцянкою "посилити законодавство у сферах, пов'язаних із закордонними справами, і розробити систему законів для екстериторіального застосування".

"Ми будемо використовувати правові засоби, щоб відстоювати нашу країну на міжнародній арені й рішуче захищати наш суверенітет, безпеку й інтереси розвитку", - йдеться в доповіді.

На думку аналітиків, питання екстериторіального застосування права має геополітичний вимір і сприятиме новому "антисанкційному" режиму Китаю.

У робочому звіті законодавці обіцяють "стежити за тим, щоб правові системи та механізми підтримки національної безпеки були належним чином впроваджені" у "спеціальних адміністративних регіонах", таких як Гонконг, не згадуючи при цьому фінансовий центр безпосередньо.

У п'ятницю уряд Гонконгу опублікував проєкт нового закону про національну безпеку - документ, який, на думку деяких юристів, розширює поняття заколоту і державної таємниці, а також посилює покарання для осіб, засуджених за ці та деякі інші злочини.

Цього року Всекитайські збори народних представників також пообіцяли розширити взаємодію з іноземними парламентами, в тому числі провести в Китаї семінари для іноземних законодавців та їхніх співробітників.

Аналітики кажуть, що Сі перетворив національну безпеку на ключову парадигму, яка пронизує всі аспекти управління країною. Минулого місяця Китай розширив закон про державну таємницю, включивши "робочу таємницю" до переліку конфіденційної інформації з обмеженим доступом, а торік прийняв закон про боротьбу зі шпигунством, який неабияк насторожив іноземний бізнес.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі