Тайвань заявив про масштабне вторгнення літаків Китаю у зону ідентифікації ППО острова 

Поділитися
Тайвань заявив про масштабне вторгнення літаків Китаю у зону ідентифікації ППО острова  © скриншот видео Youtube
За останній тиждень — це вже друге подібне вторгнення.

Десять літаків ВПС Китаю увійшли в зону ідентифікації протиповітряної оборони Тайваню в середу, 9 серпня, супроводжуючи п'ять китайських військових кораблів, які здійснювали патрулювання в режимі "бойової готовності", заявило Міністерство оборони острова. Це вже друге подібне вторгнення на цьому тижні, повідомляє Reuters.

Тайвань, який Китай вважає своєю територією, неодноразово скаржився на китайську військову активність поблизу острова протягом останніх трьох років, оскільки Пекін посилює тиск.

Міністерство оборони Тайваню заявило, що, починаючи з 9 ранку за місцевим часом, воно виявило загалом 25 китайських літаків, які проводили операції, в тому числі винищувачі J-10 і J-16, а також бомбардувальники H-6.

За даними Міністерства, десять з цих літаків або перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка раніше слугувала неофіційним бар'єром між двома сторонами, або увійшли в південно-західну частину зони ідентифікації протиповітряної оборони острова.

Ці літаки діяли в координації з п'ятьма китайськими військовими кораблями, які здійснювали патрулювання у стані "бойової готовності".

Тайванські військові відправили власні кораблі і літаки для спостереження, заявили в Міноборони острова.

Зона ідентифікації протиповітряної оборони - це широка територія, яку Тайвань контролює і патрулює, щоб дати своїм силам більше часу для реагування на загрози. Китайські літаки не входили в територіальний повітряний простір острова.

У неділю, 6 серпня, Тайвань повідомив про аналогічний рівень активності китайських військових літаків і кораблів поблизу острова.

Пекін влаштував військові навчання навколо Тайваню у квітні після того, як президент острова Цай Інвень повернулася з візиту до США, де зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу Кевіном Маккарті.

У серпні минулого року Китай також провів військові навчання навколо Тайваню на знак протесту проти поїздки до Тайбею тодішнього спікера Палати представників Ненсі Пелосі.

Віцепрезидент Тайваню Вільям Лай цього тижня вирушає до Сполучених Штатів по дорозі до Парагваю. Зупинка у США офіційно є лише транзитом, але викликає обурення Китаю. Минулого місяця посол Пекіна у Вашингтоні заявив, що для Китаю є "пріоритетом" не допустити візиту Лая до США.

Уряд Тайваню відкидає претензії Китаю на суверенітет і заявляє, що лише народ острова може вирішувати своє майбутнє.

Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Зокрема, уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів. Також не виключається можливість застосування Китаєм сили для захоплення Тайваню. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі