Тайвань прагне "мирного співіснування" з Китаєм — президент острова 

Поділитися
Тайвань прагне © BBC
Пекін вважає Тайвань своєю територією і не відмовлявся від можливості застосування сили для “возз'єднання з островом”. 

Тайвань прагне "мирного співіснування" з Китаєм із вільною і необмеженою взаємодією, але острів буде демократичним для наступних поколінь, заявила президент Тайваню Цай Інвень у вівторок, 10 жовтня. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань, на який Китай претендує як на власну територію, зазнає дедалі більшого військового і політичного тиску з боку Пекіна, зокрема, з серпня минулого року поблизу острова пройшли великі китайські військові навчання, що посилило побоювання конфлікту, який матиме глобальні наслідки.

Цай, яка не може знову балотуватися на посаду президента на виборах у січні після двох термінів перебування на посаді, неодноразово пропонувала переговори з Китаєм, який відкидав їх, оскільки вважає її сепаратисткою.

Цай сказала, що сила міжнародної підтримки Тайваню досягла "безпрецедентної висоти".

"Оскільки зараз ми можемо дивитися в обличчя світу з упевненістю і рішучістю, ми також можемо бути спокійними і впевненими перед обличчям Китаю, створюючи умови для мирного співіснування і майбутнього розвитку через Тайванську протоку", - додала вона.

Цай сказала, що її обов'язок - захищати суверенітет Тайваню та демократичний, вільний спосіб життя острова, прагнучи до "вільної, необмеженої і необтяженої взаємодії" між народами Тайваню і Китаю.

Розбіжності між Тайванем і Китаєм мають бути вирішені мирним шляхом, і збереження статус-кво є "критично важливим" для забезпечення миру, додала вона.

Негайної реакції з боку китайського офісу у справах Тайваню не було.

На тлі тиску Китаю Тайвань відчув підтримку з боку інших демократичних країн, особливо Сполучених Штатів і їхніх союзників, чиї офіційні особи відвідували Тайбей, попри невдоволення Пекіна.

"З упевненістю ми покажемо світові, що тайванський народ гідний, незалежний, теплий і добрий. Тайванський народ щасливий бути народом світу і буде демократичним і вільним народом протягом наступних поколінь", - сказала Цай.

Пекін заявляє, що уряд острова повинен визнати, що і Китай, і Тайвань належать до "єдиного Китаю", але Цай відмовляється це зробити.

Тайвань святкує 10 жовтня свій національний день, відзначаючи повстання 1911 року, яке поклало край останній імператорській династії Китаю і відкрило початок Китайській Республіці.

Нещодавно лідер Китаю Сі Цзіньпін підтвердив прагнення до возз'єднання Пекіна з Тайванем. Сі сказав, що Китай повинен поглиблювати інтеграцію з островом, сприяючи мирному розвитку відносин через Тайванську протоку, дотримуючись при цьому "принципу одного Китаю". Він наголосив, що ніякі сили не зможуть перешкодити Китаю здійснити своє "повне возз'єднання", яке назвав необхідністю плину часу та історії.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі