Сі Цзіньпін відвідає Сербію цього року, заявив Вучич 

Поділитися
Сі Цзіньпін відвідає Сербію цього року, заявив Вучич  © EPA/ YAN YAN / XINHUA
Це буде перший візит лідера Китаю до Європи за останні чотири роки.

Китайський лідер Сі Цзіньпін відвідає Сербію у 2024 році, заявила балканська країна. Тим часом відносини Пекіна з Європою все більш напружені через торговельні суперечки та війну РФ проти України, повідомляє Bloomberg.

Президент Сербії Александар Вучич сказав, що візит Сі був підтверджений під час переговорів з міністром закордонних справ Китаю Ван І. Вучич не зміг назвати точну дату запланованого візиту Сі Цзіньпіна, але пообіцяв створити хорошу атмосферу для "одного з найважливіших світових лідерів".

Поїздка Сі до Сербії стане його першим візитом до Європи за останні чотири роки, якщо не враховувати перетин кордону в березні 2023 року, коли він відвідав президента Росії Владіміра Путіна у Москві. Остання поїздка китайського лідера до Європи була у 2019 році — він відвідав Грецію за кілька місяців до того, як пандемія коронавірусу закрила кордони Китаю на три роки і перекреслила програму закордонних візитів самого Сі.

Відтоді китайський лідер відновив закордонні поїздки, але повільнішими темпами, ніж до пандемії. Минулого року Сі здійснив лише чотири міжнародні візити, порівняно з 14 закордонними поїздками в середньому в період з 2013 по 2019 рік, згідно з аналізом Bloomberg News.

Китайські державні ЗМІ часто повідомляли про те, що Пекін надавав допомогу балканським країнам під час пандемії, а Вучич захищав сувору політику Китаю щодо обмеження поширення коронавірусу. 

Сі та Вучич зустрічалися в жовтні минулого року на форумі "Один пояс, один шлях" у Пекіні, де китайський лідер назвав Сербію "залізним другом". Того ж місяця дві країни скасували тарифи на близько 90% податкових позицій у межах нової угоди про вільну торгівлю.

А в грудні центральний банк Китаю заявив про нову угоду з Сербією, яка допоможе підприємствам і фінансовим установам використовувати китайську валюту для більшої кількості транскордонних операцій. Пекін заохочує ширше використання своєї валюти, намагаючись зменшити залежність від долара.

У той час як відносини Пекіна з Брюсселем погіршилися через повномасштабне вторгнення Росії в Україну та торговельну політику керівної Комуністичної партії, Китай і Сербія в останні роки розвивають тісніші зв'язки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі