Реванш Байдена і Трампа: розвідка США вважає, що в Китаю немає “фаворита” 

Поділитися
Реванш Байдена і Трампа: розвідка США вважає, що в Китаю немає “фаворита”  © InkDropCreative / depositphotos
На думку Пекіна, обидва кандидати хочуть стримувати Китай та перешкоджати його розвитку.

Американська розвідка вважає, що в лідерів Китаю немає “фаворита” на виборах президента США, де очікується двобій чинного лідера Штатів демократа Джо Байдена та його попередника-республіканця Дональда Трампа. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела. 

Чиновники в Пекіні, як і їхні колеги у Вашингтоні, очікують, що зв'язки між двома найбільшими економіками світу продовжуватимуть рухатися до погіршення, попри нещодавнє збільшення кількості зустрічей на високому рівні, спрямованих на подолання розбіжностей. Останніми роками дві країни конфліктували з різних питань - від технологій до прав людини й ситуації в Південно-Китайському морі.

Оцінка США підтверджується в інтерв'ю з китайськими чиновниками, які також говорили на умовах анонімності. За їхніми словами, в Пекіні вважають, що обидва кандидати хочуть стримувати Китай і перешкоджати його розвитку.

"Обидва кандидати, м'яко кажучи, не є ідеальними. Байден - воїн часів холодної війни, якому байдуже, що він штовхає світ до конфлікту, тоді як Трамп, ймовірно, запровадить санкції й тарифи проти Китаю, реалізовуючи свій порядок денний "Америка понад усе", - сказав колишній китайський дипломат Гао Чжикай.

Відповідаючи на запитання про вибори в США, речник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пенгю заявив, що Пекін не коментує "внутрішні справи Штатів".

Другий термін Трампа може створити значні проблеми для Пекіна. Під час свого першого терміну республіканець оголосив торговельну війну Китаю, посилив зв'язки з Тайванем і контролював переорієнтацію військової стратегії США на протидію Пекіну. Наприкінці його перебування на посаді президента для чиновників як у Китаї, так і в США було звичним явищем у приватних розмовах називати відносини між двома країнами новою "холодною війною".

Китайські чиновники вважають, що другий термін Трампа, ймовірно, буде характеризуватися провокаційними заявами, непередбачуваною політикою й відновленням антикитайських заходів.

Під час передвиборчої кампанії Трамп уже говорив про ідею запровадження 60% тарифів на товари китайського виробництва. 

Речник посольства Пекіна в США заявив, що підвищення тарифів на китайські товари призведе до зростання цін, завдасть більше шкоди американським компаніям і споживачам, а також ударить по глобальних ланцюгах поставок.

Зворотним боком цих побоювань, на думку китайських чиновників, є те, що президентство Трампа може послабити зв'язки Вашингтона з його союзниками, відкриваючи можливості для Пекіна. Перший президентський термін республіканця характеризувався постійною напругою у відносинах із європейськими союзниками, зокрема, щодо витрат на оборону.

Один китайський чиновник сказав агентству Bloomberg, що Трамп також може виявитися більш схильним до укладання угод, ніж Байден, припускаючи, що поступки Пекіна в сфері торгівлі можуть відкрити шлях для поступок від США у чутливих для Китаю питаннях, таких як Тайвань.

Водночас, перспектива другого терміну Байдена також не надто втішна для Пекіна.

За словами американських і китайських чиновників, головне занепокоєння політиків у Китаї викликає ймовірне прагнення Байдена зміцнити регіональні партнерства, щоб протистояти зростанню впливу Пекіна.

Протягом останніх чотирьох років Китай регулярно критикував такі групи, як QUAD (“Четвірка") у складі США, Австралії, Індії та Японії, а також AUKUS — оборонний пакт між Австралією, Британією й Вашингтоном. Пекін заявляв, що ці альянси намагаються стримувати Китай. 

“Водночас Байдену потрібно приділяти більше уваги думці своїх союзників, які, ймовірно, закликатимуть до обережності й поміркованості. Це може бути добре для Китаю", - вважає китайський вчений і член постійного комітету вищого політичного консультативного органу Пекіна Цзя Цінго.

Представники американської розвідки й сенатори попередили, що багато гравців, включаючи Китай, також можуть намагатися вплинути на результат виборів у США. 

У квітні держсекретар Штатів Ентоні Блінкен заявляв, що США бачили докази спроб Китаю вплинути і, можливо, втрутитися в голосування цього року.

Водночас, розвідка США каже, що Пекін поки що обережно ставиться до такого втручання, оскільки усвідомлює наслідки, до яких це може призвести.

Незалежно від того, хто переможе на виборах у США, офіційні особи у Вашингтоні та Пекіні готуються до більш напружених періодів. 

Як відомо, Байден і Трамп уже набрали достатню кількість делегатів на праймеріз, щоб стати кандидатами на виборах президента від своїх партій цього року. Офіційно кандидатів оголосять на з'їздах обох партій улітку, а самі президентські вибори призначені на 5 листопада. Про те, чого очікувати в разі нового “пришестя” Трампа, розмірковував Олег Шамшур.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі