Нова Зеландія висловила Китаю занепокоєння щодо можливості надання летальної допомоги РФ

Поділитися
Нова Зеландія висловила Китаю занепокоєння щодо можливості надання летальної допомоги РФ © flickr/Andrew Beyzman
Глава МЗС Нової Зеландії відвідала Пекін.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Нанайя Махута під час зустрічі зі своїм китайським колегою висловила Китаю занепокоєння з приводу будь-якого надання летальної допомоги для підтримки Росії в її війні проти України. Про це повідомляє AP.

Прес-служба глави МЗС детально виклала застереження Махути під час візиту в Пекін, через кілька днів після того, як лідер Китаю Сі Цзіньпін завершив свій візит до Москви, де він та президент Росії Владімір Путін говорили про поглиблення відносин країн.

Поїздка Махути, яка розпочалася в середу, 22 березня, стала першим візитом міністра закордонних справ Нової Зеландії до Пекіна з 2018 року, але вона відбулася в незручний час, оскільки Сі відвідав Москву того ж тижня, щоб надати Путіну дипломатичну підтримку після того, як Міжнародний кримінальний суд оголосив про ордер на арешт глави Кремля.

Щодо війни РФ проти України, Махута підтвердила своєму китайському колезі Цинь Гану, що її уряд засуджує незаконне вторгнення Москви.

Вона також сказала колишньому главі МЗС Китаю Ван І, який зараз є найвищим посадовцем Комуністичної партії Китаю з питань зовнішньої політики, що мир і процвітання є очікуваннями всіх сторін. Нова Зеландія виступає за політичне врегулювання суперечок шляхом діалогу.

Ван І сказав, що нагальним завданням є досягнення припинення вогню і відновлення мирних переговорів, і що Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль у просуванні політичного врегулювання.

Під час зустрічі з Цинь Ганом Махута також висловила стурбованість ситуацією з правами людини в Сіньцзяні, а також ерозією свобод в Гонконгу, суперечками в Південно-Китайському морі і зростанням напруженості в Тайванській протоці.

Крім того, міністри обговорили можливість візиту прем'єра Нової Зеландії Кріса Гіпкінса до Китаю цього року.

Китай є найбільшим торговельним партнером Нової Зеландії, і новозеландські експортери покладаються на Пекін при купівлі молочних продуктів та інших сільськогосподарських товарів.

Останніми місяцями у різних західних ЗМІ з'являлася інформація, що Китай міг передавати Росії озброєння чи компоненти до нього, які РФ використовує у війні проти України. Однак президент США Джо Байден спростував інформацію щодо передачі зброї Китаєм Росії. 

Китай намагається позиціонувати себе як «нейтрального посередника» у війні РФ проти України, незважаючи на розвиток відносин з Росією. Пекін запропонував «мирний план», закликаючи до переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про позицію Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі