Лукашенко полетів з візитом до Китаю: у фокусі його зустрічі із Сі – «українська криза» – Global Times

Поділитися
Лукашенко вже заявив, що «жодна проблема в сучасному світі не може бути вирішена без Китаю». А китайське провладне медіа каже про «спільне історичне коріння» Росії, Білорусі та України.

У вівторок, 28 лютого, самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенко полетів з візитом до Китаю, де у нього запланована зустріч із китайським лідером Сі Цзіньпінем. Як зазначає китайське провладне ЗМІ Global Times, візит має на меті наблизити китайсько-білоруські відносини до «всебічного всеосяжного стратегічного партнерства», а сторони обговорюватимуть політичну, економічну, інвестиційну, гуманітарну співпрацю та спільне реагування на серйозні виклики в сучасній міжнародній обстановці. У світлі останнього потім також ішлося про війну в Україні, проте там її назвали «українською кризою».

«Жодна проблема в сучасному світі не може бути вирішена без Китаю. Розвиток Білорусі також не може бути досягнутий без залучення досвіду Китаю», – заявив Лукашенко журналістам.

Далі видання згадує, що Китай оприлюднив свій так званий «мирний план» для політичного врегулювання «кризи в Україні», і ця позиція нібито «виправдала широкі очікування міжнародної спільноти». Білорусь підтримала позицію Китаю. 

«І Китай, і Білорусь підтримують мирне вирішення конфліктів дипломатичними засобами. Якщо обидві країни посилять комунікацію з українського питання, це, очевидно, буде корисно для вирішення кризи, а не для підливання масла у вогонь, як це зробили деякі великі держави», – йдеться у публікації Global Times, де водночас замовчується те, що саме Білорусь була і є плацдармом дня наступу російської окупаційної армії на Україну.

Видання також висловлює невдоволення тим, що колективний Захід і його ЗМІ вважають Білорусь як «маленьким союзником», мовляв, «такий погляд демонструє неповагу до Білорусі» та «відображає нещирість і лицемірство деяких західних політичних еліт у ставленні до миру». 

«Білорусь, Росія і Україна відомі як три слов'янські брати, що мають спільне історичне коріння. Мінськ неодноразово відігравав роль посередника між Росією та Україною. Водночас один з постійних членів Ради Безпеки ООН, Китай завжди відігравав позитивну роль у просуванні мирних переговорів. Це слід розглядати як позитивний актив для міжнародної спільноти», – йдеться у публікації.

Згодом на Global Times з'явилась ще одна публікація про цей візит і там – знову про війну в Україні. Зокрема йдеться, що «як сусідка Росії та України, Білорусь опинилася у складній геополітичній ситуації, і ризики для її безпеки зростають. Якщо конфлікт розшириться, Білорусь може бути в нього втягнута, кажуть експерти». 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 24 лютого заявив, що хотів би зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном. На це відреагували у Пекіні, проте від своєї відповіді ухилилися. Представниця МЗС КНР Мао Нін лише заявила, що її країна підтримує «зв'язок з усіма сторонами конфлікту, включно з Україною».

Більше про так званий «мирний план» Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі