Китай прагне використовувати ресурси Росії, водночас уникаючи дестабілізації. Проте наразі залежність Китаю від Росії зросла. Про це пише у статті для ZN.UA колишній голова МЗС Павло Клімкін.
"Китаю вигідна слабкіша Росія, однак критично невигідне доведення її до повного чи часткового колапсу, — це принесе фундаментальні ризики у всіх сферах".
Як зауважує Клімкін, інтереси колективного Заходу стосовно Росії та інтереси Китаю в цьому подібні.
"Захід зробив так, аби потоки енергоносіїв перерозподілися світом, а російські доходи впали, — це відбулося й почало працювати. Але Заходу також критично, щоб потік енергоносіїв не припинявся, адже це призведе до кризи світових ринків. Так само Захід хоче перезавантаження Росії, але виключно «контрольованим шляхом», зі «страхуванням» базових ризиків. Хочу, щоб мене правильно зрозуміли: фундаментальні інтереси Заходу та Китаю щодо Росії не є однаковими, проте їхній фундамент збігається в одному: на перспективу (а вона в Китаю та Заходу різна, ба більше, тут немає західного консенсусу) їм вигідна слабка Росія, але не її дестабілізація з ескалацією передбачуваних і непередбачуваних ризиків", - пояснює екс-голова МЗС.
Докладніше про мирний план Китая для України читайте в статті Павла Клімкіна "Китайський маджонг".