Китай закликав Вашингтон скасувати санкції напередодні можливого візиту міністра торгівлі США в Пекін 

Поділитися
Китай закликав Вашингтон скасувати санкції напередодні можливого візиту міністра торгівлі США в Пекін  © andriano_cz / depositphotos
Раніше США запровадили санкції проти китайських компаній, причетних до використання примусової праці у регіоні Сіньцзян.

Пекін у четвер, 13 липня, знову закликав США скасувати "односторонні" санкції проти китайських компаній напередодні можливого візиту міністра торгівлі США Джини Раймондо до Китаю. Про це повідомляє Reuters.

США запровадили санкції проти китайських компаній, причетних до використання примусової праці у регіоні Сіньцзян. Китай неодноразово заперечував ці звинувачення.

"США завдали серйозної шкоди інтересам китайських компаній", - заявив на пресконференції речник Міністерства торгівлі Китаю Шу Цзютін.

"Китай рішуче виступає проти цього і закликає американську сторону негайно припинити необґрунтоване придушення китайських фірм і скасувати односторонні санкції проти них", - додав Шу.

Відповідаючи на питання про можливий візит Раймондо, Шу сказав, що Пекін відкритий для такого візиту і перебуває в контакті з США щодо цього питання.

"Китай залишатиметься відданим вирішенню економічних і торговельних проблем за допомогою комунікації та діалогу, одночасно сприяючи конструктивній і практичній співпраці", - заявив він.

У березні Раймондо сказала, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає програму для вирішення ризиків, пов'язаних з інвестиціями в Китай.

У понеділок, 11 липня, Міністерство фінансів Китаю заявило, що вимагає від США "зняти заборони на продукцію, пов'язану з Сіньцзяном", і вжити "практичних заходів" у відповідь на серйозні занепокоєння щодо санкцій.

Заява китайського міністерства послідувала за нещодавнім візитом до Пекіна міністра фінансів США Джанет Єллен, який не приніс прориву, але обидві сторони назвали його "продуктивним”. Країни домовилися тримати відкритими канали для економічних переговорів.

Поїздка Єллен відбулася через кілька тижнів після візиту до Пекіна держсекретаря США Ентоні Блінкена, який зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і заявив, що взаємне суперництво не повинно перерости у конфлікт на тлі заморожування переговорів між їхніми військовими.  

Обидва візити вважаються критично важливими для поліпшення комунікації між країнами після того, як американські військові збили шпигунську повітряну кулю Китаю над Сполученими Штатами.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі