Китай закликав Раду Безпеки ООН створити "конкретну дорожню карту" для досягнення "всеосяжного, справедливого і тривалого" врегулювання палестинсько-ізраїльського конфлікту за принципом двох держав. Про це повідомляє Reuters.
Пропозиція викладена в документі з окресленням позиції Пекіна. МЗС Китаю наголосило, що відповідно до Статуту ООН, Радбез несе головну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки і, таким чином, має відігравати активну і конструктивну роль у врегулюванні палестинсько-ізраїльського конфлікту. На тлі цього Пекін пропонує реалізувати наступні кроки:
- впровадження всеосяжного припинення вогню;
- ефективний захист цивільного населення;
- забезпечення гуманітарної допомоги;
- посилення дипломатичного посередництва за участю Ради Безпеки ООН;
- рух до політичного врегулювання на основі реалізації рішення про дві держави.
Китай перебрав на себе головування в Раді Безпеки на ротаційній основі в листопаді.
Радбез ООН, що складається з 15 членів, повинен активізувати дипломатичне посередництво, перезапустити рішення про дві держави і скликати "більш авторитетну та ефективну" міжнародну мирну конференцію якнайшвидше, йдеться в документі Пекіна.
З початку загострення палестинсько-ізраїльського конфлікту Пекін утримувався від засудження ХАМАС, але замість цього заявляв, що виступає проти дій, які завдають шкоди цивільному населенню. Китай і раніше закликав до деескалації і вирішення конфлікту на основі принципу двох держав.
Міністр закордонних справ Китаю Ван І, який головував на засіданні Ради Безпеки ООН на високому рівні щодо ситуації у Секторі Гази, яке відбулося в середу, 29 листопада, закликав до тривалого перемир'я і застеріг від розширення конфлікту на весь близькосхідний регіон.
"Мир не може бути обмеженим, а перемир'я не може мати термін дії. Як тільки вікно можливостей відкрилося, його не можна закривати, і як тільки вогонь загасили, його не можна розпалювати знову", - заявив Ван.
Він також повідомив, що Китай надасть нову партію гуманітарної допомоги Сектору Гази.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін також підтвердив підтримку прагнення палестинців до державності.
"Суть палестинсько-ізраїльського конфлікту полягає в затримці реалізації законних національних прав палестинського народу на створення незалежної держави. Гіркі уроки циклу палестинсько-ізраїльського конфлікту повністю демонструють, що тільки підтримуючи концепцію спільної безпеки, можна досягти стійкої безпеки", - заявив Сі.
Він закликав Раду Безпеки виконати свої обов'язки і докласти зусиль, щоб сприяти припиненню бойових дій, захистити безпеку цивільного населення і зупинити гуманітарну катастрофу.
Пекін давно підтримує дипломатичні відносини з палестинською владою і казав про готовність виступити посередником у мирних переговорах між Ізраїлем та Палестиною.
У червні Сі заявляв, що Китай підтримує боротьбу палестинців за державність, а лідер палестинської автономії Махмуд Аббас відвідував Пекін із триденним візитом.