Китай відправить військові кораблі на багатосторонні військово-морські навчання, які цього місяця проводить Індонезія на тлі зростання напруженості в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. На навчання, зокрема, запрошено й такі країни, як Північна Корея, Росія, Південна Корея та США. Про це повідомляє Reuters.
Навчання відбудуться в той час, коли Китай та США посилюють «військову дипломатію» в регіоні, частіше проводячи навчання із союзниками і партнерами навколо Тайваню, важливого водного шляху в Південно-Китайському морі і західній частині Тихого океану.
Військово-морські сили Китаю відправлять есмінець Zhanjiang і фрегат Xuchang, оснащені керованими ракетами, на багатосторонні військово-морські навчання Komodo (MNEK) 2023 року, йдеться в заяві китайського Міністерства оборони.
У грудні минулого року Індонезія заявила, що запросила військово-морські сили 47 країн, в тому числі Китаю, взяти участь у навчаннях, які пройдуть з 4 по 8 червня в Макассарі. Це будуть вже четверті такі навчання з 2014 року.
Останні навчання Komodo відбулися у 2018 році, після чого була пауза через пандемію COVID-19. Тоді Китай також відправив два військові кораблі - есмінець Changsha і фрегат Liuzhou, які були оснащені керованими ракетами.
Минулого тижня китайські військові заявили, що планують спільні навчання Amana Youyi-2023 із деякими країнами Асоціації держав Південно-Східної Азії, в тому числі з Камбоджею, Лаосом, Малайзією, Таїландом і В'єтнамом.
Цього тижня США, Японія та Філіппіни проводять тристоронні морські навчання в Південно-Китайському морі.
Китай і США звинувачують один одного у військових маневрах які підживлюють напруженість у регіоні. Нещодавно Пентагон повідомив, що китайський винищувач здійснив «невиправдано агресивний» маневр поблизу американського військового літака над Південно-Китайським морем у міжнародному повітряному просторі.
Інцидент стався перед тим, як Пекін відхилив прохання міністра оборони США Ллойда Остіна про зустріч із китайським колегою в кулуарах саміту з питань безпеки «Діалог Шангрі-Ла» у Сінгапурі цього тижня. Високопоставлений представник американського оборонного відомства, який говорив на умовах анонімності, заявив, що з 2021 року Китай відхилив або не відповів на понад десяток запитів на переговори з Пентагоном, який вважає такі контакти важливими для уникнення непорозумінь і непередбачуваних наслідків.