Китай пригрозив Україні  погіршенням відносин через список спонсорів війни НАЗК – Reuters

Поділитися
Понад чверть компаній у списку є китайськими.

Китай заявив Україні, що їхні двосторонні відносини можуть погіршитися через внесення Києвом понад десятка китайських компаній у список «міжнародних спонсорів війни», який веде Національне агентство із запобігання корупції, пише Reuters із посиланням на два високопоставлені українські джерела.

Попередження було передано Україні минулого місяця на зустрічі посла Китаю в Києві з високопоставленими українськими урядовцями, сказали анонімні джерела агентства.

«Посол сказав, що все це (чорний список) може негативно вплинути на наші відносини», - сказав один із співрозмовників.

Він додав, що в результаті Китай не ставив перед Україною жодних умов чи «тимчасових рамок», а просто висловив свою позицію.

Друге джерело припустило, що Пекін може пов'язувати це питання з китайськими закупівлями українського зерна.

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року Китай був найбільшим торговельним партнером України і залишається важливим споживачем українського зерна, соняшникової олії та залізної руди.

Чорний список, який не має жодних юридичних наслідків для компаній, які до нього потрапили, спрямований на компанії, які буцімто співпрацюють і Росією в таких галузях, як нафта і газ, що є основним джерелом доходів для Москви. У ньому фігурують китайські енергетичні гіганти - Китайська національна нафтова корпорація (CNPC), Китайська нафтохімічна корпорація (Sinopec Group) і Китайська національна офшорна нафтова корпорація (CNOOC).

У чорному списку НАЗК фігурують 48 компаній,  14 із яких із Китаю, вісім із США та по чотири із  Франції та Німеччини.

У вівторок Китай заявив, що віце-міністр закордонних справ Китаю Сунь Вейдун зустрівся з послом України в Пекіні та обмінявся думками щодо питань, що становлять спільне занепокоєння, і що Сунь сказав, що країни повинні поважати одна одну та щиро вести відносини.

Водночас Пекін має тісні зв'язки з Москвою і утримується від критики вторгнення Росії в Україну, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що суверенітет і територіальну цілісність усіх країн необхідно поважати.

При цьому новий міністр оборони Китаю Дун Цзюнь під час переговорів  із главою Міноборони РФ Сєргєєм Шойгу напередодні заявив, що Пекін «надав Росії підтримку щодо українського питання».

Як писала у своєму матеріалі "Підсумки зовнішнього аудиту НАЗК: стратегічний провал інституції чи Новікова?" редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, так званий Список міжнародних спонсорів війни, який формує Національне агентство з питань запобігання корупції, був створений особисто уже колишнім главою агентства Олександром Новіковим поза правовим полем. Водночас він сильно впливає на міжнародні ринки окремих держав, оскільки призводить до репутаційних втрат і падіння ринкової вартості певних компаній.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі