Блінкен обговорив з Ван І відносини США та Китаю 

Поділитися
Блінкен обговорив з Ван І відносини США та Китаю  Фото ілюстративне © Secretary Antony Blinken / Twitter
Також дипломати обговорили ситуацію в Секторі Гази.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І у середу, 6 грудня, в телефонній розмові з державним секретарем США Ентоні Блінкеном заявив, що просування здорових, стабільних і стійких китайсько-американських відносин є важливим завданням. Про це повідомляє Reuters.

Блінкен також обговорив з Ваном свою нещодавню поїздку на Близький Схід і дипломатичні зусилля США в регіоні, згідно з заявою Державного департаменту США.

Під час телефонної розмови два високопоставлених дипломати обмінялися думками щодо війни Ізраїлю з ХАМАС і домовилися підтримувати зв'язок щодо ситуації на Близькому Сході, повідомили в МЗС Китаю.

Під час розмови Ван сказав, що ключовим пріоритетом на цей момент є припинення вогню і бойових дій "якнайшвидше".

Блінкен також подякував Вану за те, що той відвідав посольство США в Китаї після смерті колишнього держсекретаря Штатів Генрі Кіссінджера.

Кіссінджер, найвпливовіший американський дипломат епохи холодної війни, який допоміг Вашингтону відкритися для Китаю, помер минулого тижня.

"Кіссінджер завжди виступав за те, щоб Китай і Сполучені Штати поважали один одного, розвивалися разом і виконували свої міжнародні зобов'язання", - сказав Ван, згідно з заявою китайського МЗС.

Ван також наголосив, що Сполучені Штати повинні повністю розуміти важливість тайванського питання для Китаю, і що дипломатична спадщина Кіссінджера гідна того, щоб її продовжували та розвивали майбутні покоління.

Крім того, Ван і Блінкен підкреслили важливість розширення прогресу, досягнутого з ключових питань на саміті між президентами двох країн у Каліфорнії в листопаді.

Президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін домовилися відновити військові контакти, які Пекін заморозив після того, як колишній спікер Палати представників Ненсі Пелосі відвідала Тайвань у серпні 2022 року. 

За самітом Байдена та Сі уважно стежили в усьому світі. Які висновки можна зробити після нього? Яким є його значення для України? Про це пише Віктор Константинов у статті “Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі