ЗВ’ЯЗОК БЕЗ ПЕРЕПЛАТИ ВАРІАНТИ ОПТИМІЗАЦІЇ ВИТРАТ ЗА ТЕЛЕФОННІ ПОСЛУГИ

Поділитися
Не секрет, що фіксований телефонний зв’язок надається за істотно нижчими тарифами, ніж мобільний. Причому тарифи на нього жорстко встановлені для всіх операторів...

Не секрет, що фіксований телефонний зв’язок надається за істотно нижчими тарифами, ніж мобільний. Причому тарифи на нього жорстко встановлені для всіх операторів. У даному випадку мережі операторів об’єднані спільним номерним простором, і дзвінки з однієї мережі в іншу оплачуються за однаковими тарифами. Мобільний же зв’язок, навпаки, надається за найрізноманітнішими тарифами у мережах кількох операторів, з’єднання між якими здійснюються за максимальними розцінками. Перед абонентом, чи це юридична чи фізична особа, закономірно повстає питання, як же оптимально для себе використовувати все це телекомунікаційне розмаїття, не переплачуючи за надані послуги зв’язку.

З таким завданням, стверджують фахівці, добре справляються міжмережеві інтерфейси чи шлюзи. З їхньою допомогою можна домогтися помітних результатів як в оперативності та розширенні функціональних можливостей зв’язку, так і в економії коштів.

Природно, оптимізувати свій зв’язок легше великим компаніям. Для цього, приміром, можна створити корпоративну мобільну мережу з власних працівників, поставити GSM-шлюз із SIM-картою, зареєстрованою як абонент корпоративної групи, і в такий спосіб зв’язати воєдино офісний фіксований зв’язок із мобільним. Тепер усі дзвінки всередині мережі здійснюються за тарифами корпоративної групи.

У принципі такі рішення можливі й для окремих користувачів. Наприклад, є практика, коли фізична особа отримує два пакети «SIM-SIM ювілейний», фіксований номер в одного оператора, недорогий GSM-шлюз і встановлює останній прямо на майданчику цього оператора. У результаті вхідні дзвінки йому на прямий міський номер, пов’язаний із мобільним, обходяться лише в 10 коп./хвилина, плюс плата за з’єднання 27 коп. (на початку розмови). Щоправда, деякі незручності виникають при наборі номера, якщо потрібно зателефонувати на стаціонарний телефон. Для цього мобільний абонент має набирати номер SIM-карти на шлюзі, а вже потім міський номер. Коштує таке задоволення ту саму ціну плюс 3 коп. за хвилину розмови по місту.

Сьогодні є й альтернативне рішення. Так, можна купити подвійний пакет «SIM-SIM копійка», один для мобільника, інший для шлюзу, і розмовляти за сумарним тарифом 4 коп./хвилина (без урахування плати за з’єднання). Щоправда, підключитися потрібно до 30 квітня.

Звичайно, GSM-шлюзи початкового рівня можуть задовольнити лише приватних користувачів і невеличкі компанії. Їх основною і практично єдиною функцією є економія. Вартість таких пристроїв невелика (100—150 дол.). Час окупності — 2—3 місяці. Такі моделі непогано справляються зі своїм завданням й у складі міні-АТС із невеличким числом абонентів.

Для великих компаній дані пристрої не підходять через ту просту причину, що їм необхідно об’єднати багато номерів, організувати масу сервісів. Тут будуть потрібні професіональні шлюзи, на кшталт комутаційних центрів із різноманітними функціональними можливостями. До них належать брендові моделі Nokia, Quazar, Eccotel тощо. Щоправда, пристрої цієї групи стоять на порядок вище, ніж пристрої початкового рівня.

Подібне високотехнологічне устаткування виробляється й в Україні. Так, моделі марки «ECCOM» є GSM-шлюзами різної складності й служать саме для комутації фіксованого та мобільного зв’язку.

Важливою і необхідною функцією професіональних інтерфейсів є білінг. У такий спосіб можна контролювати не лише загальні телекомунікаційні витрати компанії, а й визначати індивідуальні витрати всіх абонентів корпоративної мережі з докладним розшифровуванням за статтями витрат.

GSM-шлюз може також працювати як емулятор телефонної лінії. Тобто у випадку, якщо немає можливості підключитися до міської телефонної лінії, але є шлюз, то можна за лічені хвилини телефонізувати свій офіс, виставочний стенд чи тимчасову резиденцію, всюди, де є зона покриття GSM-зв’язку. Підключенням до пристрою стаціонарного телефона, радіотелефона чи міні-АТС вирішується проблема зв’язку з зовнішнім світом.

За необхідності до такого професіонального пристрою можна підключити зовнішні датчики, приміром, охоронну сигналізацію. При спрацьовуванні датчиків автоматично відправляється SMS-повідомлення на вказаний номер. За аналогією апарат може управляти іншими зовнішніми пристроями: електронними замками, системами відеонагляду, клімат-контролю та побутових електроприладів. А вмонтований автовідповідач не лише зафіксує всі повідомлення, що надійшли на телефон за час відсутності, а й проінформує про їхнє надходження, а також дасть можливість прослухати їх віддалено за допомогою мобільного телефона.

Та найголовніше, що GSM-шлюз дозволяє організувати мобільним абонентам прямий доступ на внутрішні номери офісної міні-АТС, не займаючи при цьому міських ліній. Точно так само напряму можна телефонувати з будь-якого внутрішнього телефона корпоративної міні-АТС на зовнішні мобільні термінали.

Українські оператори мобільного зв’язку починають розуміти, що не можна не враховувати прагнення компаній-клієнтів оптимізувати свій трафік. Уже з’являються послуги на кшталт «інтегрована мережа», що дає корпоративним клієнтам можливість об’єднати свої мобільні та фіксовані офісні телефони в єдину корпоративну мережу компанії. Вона дозволяє здійснювати дзвінки між офісними і мобільними телефонами клієнта напряму (у мережі оператора без виходу на телефонну мережу загального користування) і об’єднати фіксовані та мобільні телефони компанії єдиним планом коротких телефонних номерів із можливістю адміністрування кожного номера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі